Hannover wygrywa z Werderem

DW Sports

Piłkarze Hannoveru 96 pokonali Werder Brema 2:1 w meczu otwierającym 29. kolejkę Bundesligi. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni André Breitenreitera przerwali serię 6-ciu meczów bez porażki.

W pierwszych minutach meczu nie widzieliśmy żadnych składnych akcji. Dopiero po upływie niemal kwadransa Werder stworzył groźną okazję. Thomas Delaney zagrał w szesnastkę, ale Maximilian Eggestein nie zdołał musnąć piłki. Chwilę później Hannover odpowiedział bramką. Miiko Albornoz dograł po ziemi w pole karne, a tam Martin Harnik instynktownie skierował futbolówkę do siatki.

Groźnie pod bramką Philippa Tschaunera było, gdy Delaney ładnie zagrał głową do tyłu, gdzie był Max Kruse, ale reprezentant Niemiec fatalnie strzelił w trybuny w idealnej sytuacji. Tuż przed przerwą gospodarze podwyższyli prowadzenie. Marvin Bakalorz podciął piłkę nad Jiřím Pavlenką, trafiła ona w słupek, ale dobitka Felixa Klausa była już skuteczna. Do przerwy Hannover prowadził z Werderem 2:0.

W pierwszych minutach drugiej połowy goście za wszelką cenę chcieli zdobyć gola kontaktowego, by powalczyć o remis, ale albo strzelali bardzo niecelnie, albo prosto w Tschaunera. W końcu Werderowi udało się strzelić gola, bardzo pięknego gola.. Delaney wstrzelił futbolówkę w pole, a tam pięknym szczupakiem popisał się Ishak Belfodil.

Na więcej podopiecznych Floriana Kohfeldta nie było stać i Hannover wreszcie przerwał serię 6-ciu meczów bez porażki.