Dawid Kownacki nie zagra w derbach Genui

sampdoria.it

Z powodu kontuzji mięśniowej, jaka przytrafiła się Dawidowi Kownackiemu w trakcie zgrupowań kadry, nie zagra on w spotkaniu z Genoą. W koszulce Sampdorii nie wystąpił od 18 lutego.

Kontuzja jest na tyle poważna, że Kownacki dotychczas nie miał nawet okazji potrenować z zespołem. Na szczęście w dzisiejszym derbowym meczu o godzinie 20:45 wystąpią Bartosz Bereszyński oraz Karol Linetty.

Dawid Kownacki mimo, że w większości spotkań był zmiennikiem znakomicie spisywał się na boisku. Sześć goli i trzy asysty w trakcie 423 minut na boisku sprawiają, że jego przygoda we Włoszech jest naprawdę udana. Zobaczymy, czy po dłuższej przerwie (najdłuższej od czasu transferu) będzie w stanie ponownie prezentować wysoką dyspozycję.

źródło: WP Sportowe Fakty