Grupa A: Czarnogóra zdemolowana przez Anglię, dramat Kosowa!

W przedostatniej kolejce eliminacji do Euro 2020. Anglia mierzyła się w domowym meczu z Czarnogórą, zaś reprezentacja Czech gościła u siebie przybyszy z Kosowa.

W pierwszym spotkaniu na Wembley gospodarze do przerwy pokazali kto tu rządzi. Anglicy wpakowali 5. bramek, a hattricka zaliczył Harry Kane. Po zmianie stron Gareth Southgate dał szansę wschodzącej gwieździe Chelsea, ten w zamian odwdzięczył się golem w 84. minucie. Czarnogóra wypracowała sobie znikomą ilość sytuacji, nie zdołali się przedrzeć przez dobrze ustawione szyki obronne gospodarzy. Zwycięstwo 7:0 i zdobyty dziś komplet punktów pozwolił pełnoprawnie cieszyć się Anglikom z awansu na Mistrzostwa Europy.

W drugim spotkaniu rozgrywanym na Doosan Arénie w Pilźnie Czechy podejmowały Kosowo. Goście objęli prowadzenie w 50. minucie po strzale Atdhe Nuhiu, przy którym Vaclik był bez szans. Trzeba jednak przyznać, że to Czechom o wiele bardziej zależało na awansie, to oni byli stroną dominującą w tym meczu. W 71. minucie do wyrównania doprowadził Alex Kral, zaś kilka minut później do siatki trafił Ondrej Celustka. Tym samym Czechy jako druga ekipa z tej grupy oficjalnie melduje się na Euro 2020.