Granit Xhaka bardzo blisko przenosin do Serie A

Mirror

Szwajcar już wkrótce może przenieść się z Arsenalu do Romy na zasadzie transferu definitywnego. Strony są coraz bliższe porozumienia, po tym jak Londyńczycy są skorzy do zejścia z ceny. 

Pierwszym transferem Jose Mourinho za sterami Giallorossich będzie najpewniej Granit Xhaka. Szwajcar od dłuższego czasu znajduje się bowiem na celowniku “The Special One”. Piłkarz Arsenalu ma być wzmocnieniem drugiej linii Rzymian. 

Negocjacje trwają już trzy tygodnie, ale jak informuje Sky Sport, zbliżają się do końca. Kanonierzy bowiem zdecydowali się zejść z żądanych początkowo 20 milionów do 17,5. Powodem jest prośba samego gracza, który nie chce już myśleć ani gdybać na konferencjach podczas EURO o potencjalnym transferze. Wolą Xhaki jest zamknięcie wszystkiego do piątku by ze spokojną głową mógł wspomóc Szwajcarię na turnieju.

To z kolei, jak donosi RomaPress, wprawiło w ruch kolejne zdarzenia. Prośba gracza wpłynęła na jego agenta, José Noguerę, który od poniedziałku miał naciskać na Arsenal by obniżyli żądania za Xhakę. To im się udało dzięki czemu strony spotkają się po środku. Roma na początku proponowała bowiem 15 milionów euro za 28-latka.

Kanonierzy zgodzili się, wedle doniesień, na przedstawione przez agenta gracza warunki i wydaje się, że Granit Xhaka jest na ostatniej prostej przed transferem do Romy. 


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *