Gran Derbi dla Dumy Katalonii !

Barcelona przełamała nie najlepszą passę w pojedynkach z Realem Madryt i w sobotnim spotkaniu pokonała 2:1 Królewskich na Camp Nou. Bramki dla Dumy Katalonii zdobywali Neymar i Alexis Sanchez, natomiast trafienie dla Realu zaliczył Jese. Po tym meczu Barcelona ma w tabeli sześć punktów przewagi nad Królewskimi.

Od samego początku Barcelona prezentowała się znacznie lepiej niż goście z Madrytu. Jednak pierwszy celny strzał został oddany dopiero w 18. minucie przez Neymar’a. W 19. minucie na wysokości zadania stanął Neymar i dał prowadzenie zespołowi z Katalonii. Mecz tak trwał i trwał aż w 78. minucie na 2:0 podwyższył Alexis Sanchez, który po prostu przelobował Diego Lópeza. Kibice Realu przestali już wierzyć w zwycięstwo swojej drużyny, ale w 91. minucie bramkę kontaktową zdobył Jese, lecz to było o wiele za późno żeby wygrać lub zremisować to spotkanie. Mecz zakończył się wynikiem 2:1

FC Barcelona 2 : 1 Real Madryt