uefa.com

22:42- To było niesamowite widowisko! Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i do zobaczenia!

22:39 – Sędzia kończy ten zwariowany mecz!

90+2 – żółta kartka dla Messiego za zdjęcie koszulki.

90+2 min GOOOOOOOOOOL! Leo Messi nokautuje Real! 3-2! Asystuje Jordi Alba!

90 min – Sędzia dolicza 2 minuty.

89 min – Asensio i Ronaldo ponownie nie mogą pokonać bramkarza Barcelony swoimi strzałami.

87 min – ponownie próbował James Rodriguez, lecz tym razem nieskutecznie.

86 min – GOOOOOOOOOL! Rezerwowy James Rodriguez wykorzystuje idealne dośrodkowanie od Marcelo i pakuje piłkę do bramki!

84 min – strzał James Rodrigueza ląduje prosto w koszyczku bramkarza gości.

83 min – Keylor Navas ponownie ratuje Real. Znów broni strzał Messiego.

81 min – Żółta kartka dla Kovacicia(Real), a także zmiana u gospodarzy. James Rodriguez zastępuje Karima Benzemę.

80 min – Gerard Pique marnuje doskonałą okazję do tego, by podwyższyć prowadzenie. Podawał mu Andre Gomes.

79 min – rzut rożny dla Barcelony.

76 min – Czerwona kartka dla Sergio Ramosa! Real będzie grał w osłabieniu do końca meczu po faulu Hiszpana na Messim!

75 min – kolejna próba Ronaldo. Znów lepszy Ter Stegen.

74 min – rzut rożny dla Realu.

73 min – GOOOOOOOOOOL! Ivan Rakitić mocnym strzałem z dystnasu pokonuje Keylora Navasa! Nawinął Toniego Kroosa i umieścił piłkę w siatce! Cudowne uderzenie!

72 min – strzał Marco Asensio zatrzymany przez Marca Andre Ter-Stegena. Co za mecz!

70 min – zmiany w obydwu drużynach. W Barcelonie Andre Gomes zastępuje Paco Alcacera, a w Realu Mateo Kovacić wchodzi za Casemiro.

68 min – Tymczasem dwie groźne okazje dla Barcelony! Najpierw próbował Luis Suarez po zagraniu od Andresa Iniesty, a później z dystansu próbował Leo Messi.

67 min – Cristiano Ronaldo marnuje podanie od Asensio i nie trafia do pustej bramki!

66 min – Crisitano Ronaldo starał się w ekwilibrystyczny sposób zakończyć dośrodkowanie od Marco Asensio, lecz niestety dla fanów Realu, nieskutecznie.

63 min – na spalonym Marco Asensio.

59 min – Gerard Pique strzelał głową po rzucie rożnym dla Katalończyków, ale fantastycznie interweniował Keylor Navas.

57 min – Leo Messi z rzutu wolnego wysoko nad poprzeczką.

56 min – Paco Alcacer miał 100% okazję. Stanął niemal oko w oko z Navasem. Bramkarz Realu wygrał tę rywalizację.

54 min – Karim Benzema zmarnował doskonałą szansę na strzelenie gola, Ter Stegen instynktownie obronił jego uderzenie.

51 min – na spalonym Jordi Alba.

49 min – strzał Toniego Kroosa sparowany na rzut rożny przez bramkarza gości.

47 min – rzut rożny dla Realu po kontrze.

46 min – Zaczynamy drugą połowę!

21:36 – Sędzia zaprasza zawodników do szatni.

45+2 min – Fatalne pudło Leo Messiego. Z dośrodkowaniem Ivana Rakiticia z rzutu rożnego minął się Keylor Navas, a Argentyńczyk nie trafił do pustej bramki, choć nie była to sytuacja stuprocentowa.

45+2 min – rzut rożny dla Barcelony.

45 min – sędzia doliczył 2 minuty.

45 min – rzut wolny dla Barcelony.

43 min – Jordi Alba próbował wykończyć dobre dośrodkowanie od Luisa Suareza, lecz piłka nie znalazła drogi do bramki.

41 min – groźny strzał Leo Messiego mija prawy słupek bramki Realu.

39 min – Zmiana w Realu Madryt. Kontuzjowanego Bale’a zastępuje Marco Asensio.

39 min – Żółtą kartkę otrzymuja Samuel Umtiti(Barcelona).

38 min – wygląda na to, że Gareth Bale nie będzie w stanie kontynuować gry.

36 min – Dobry strzał Luki Modricia zza pola karnego, ale Ter Stegen wyciągnął się jak struna i obronił uderzenie Chorwata.

33 min – To była ,,typowa” Barcelona. Tiki-taka. Ivan Rakitić asystował przy tym golu Argentyńczyka.

33 min – GOOOOOOOOOOOOL! Leo Messi strzelcem gola wyrównującego!

29 min – Ter Stegen chwilo tylko zażegnał niebezpieczeństwo. Piłkę przed polem karnym zgarnął Marcelo, który dośrodkował do Sergio Ramosa. Strzał Hiszpana trafił w słupek, ale we właściwym miejscu o właściwym czasie znalazł się Casemiro, który skierował futbolówkę do pustej bramki.

29 min – GOOOOOOOOOOL! Real Madryt obejmuje prowadzenie, a strzelcem gola Casemiro!

28 min – rzut rożny dla Realu Madryt.

24 min – kolejna próba Ronaldo. Piłka po strzale z lewej nogi szybuje wysoko nad poprzeczką.

21 min – na boisko wraca Leo Messi po tym jak został uderzony łokciem przez jednego z graczy Realu.

20 min – z lewego skrzydła do środka zszedł z piłką Cristiano Ronaldo. Mocny strzał Portugalczyka został sparowany przez golkipera gości.

19 min – Luka Modrić zagrał dobrą piłkę do Karima Benzemy, ale strzał Francuza był zbyt słaby i trafił wprost do rąk bramkarza Barcelony… a po chwili zaskoczyć Keylora Navasa próbował Luis Suarez. Nieskutecznie.

18 min – na spalonym Cristiano Ronaldo.

17 min – Cristiano Ronaldo szukał Karima Benzemy, lecz piłkę posłaną do Francuza przeciął Gerard Pique.

14 min – po raz drugi w tym spotkaniu na spalonym Gareth Bale.

12 min – żółta kartka dla Casemiro(Real).

11 min – Jordi Alba zagrał z lewego skrzydła przed pole karne do Luisa Suareza, ale strzał Urugwajczyka minął prawy słupek bramki strzeżonej przez Keylora Navasa.

7 min – Gareth Bale na spalonym po zagraniu z linii obrony.

6 min – strzał Cristiano Ronaldo okazał się zbyt słaby i Ter Stegen nie miał z nim problemów.

4 min – Real groźnie atakuje, lecz nie potrafi zakończyć swoich akcji strzałami.

2 min – Cristiano Ronaldo pada w polu karnym, lecz gwizdek sędziego milczy. Gramy dalej.

20:46- Sędzia dał piłkarzom sygnał do gry! Zaczynamy!

20:43 – Piękna oprawa przedmeczowa, hymn Realu śpiewany przez komplet kibiców na stadionie, a już za chwilę zaczynamy wielkie widowisko!

20:40 – Piłkarze już za chwilę wyjdą z tunelu na murawę!

20: 37 – Sędzia Alejandro Hernandez będzie dzisiaj rozjemcą w meczu pomiędzy liderem a wiceliderem La Liga.

20:31 – Dzisiejszy mecz będzie trzecim pojedynkiem pomiędzy Zinedinem Zidanem a Luisem Enrique. Raz wygrał Francuz, a raz padł remis.

20:29 – Ostatni raz Real na własnym stadionie przegrał 18 stycznia 2017r. w ćwierćfinale Pucharu Króla z Celtą Vigo 1-2.

20:27 – Na Estadio Santiago Bernabeu w ostatnich pięciu meczach dwukrotnie zwyciężał Real, dwukrotnie Katalończycy, a raz padł remis.

20:25 – W ostatnich 10 spotkaniach 5 razy lepszy był Real Madryt, czterokrotnie wygrywała Barcelona, a tylko raz drużyny podzieliły się punktami.

20:23 – W zespole Realu Madryt nie mogą grać Pepe oraz Raphael Varane, zaś u barcelony Jeremi Mathieu, Rafinha, Alex Vidal oraz Neymar.

20:21 – Skład FC Barcelony: ter Stegen, Roberto, Pique,Umtiti, Alba – Iniesta,Busquets,Raktić – Suarez,Messi,Paco Alcacer.

20:20 – Skład Realu Madryt: Navas- Carvajal,Nacho,Ramos, Marcelo – Modrić, Casemiro, Kroos – Bale,Benzema,Ronaldo.

20:18 – Witamy państwa serdecznie z relacji Live z Gran Derbi! Jest to nie tylko mecz dwóch odwiecznych rywali, ale także lidera tabeli z wiceliderem. Real po 31 meczach ma na koncie 75 punktów, a Barcelona zgromadziła 72 oczka po 32 spotkaniach.