Górnik Zabrze w półfinale Pucharu Polski

W rewanżowym pojedynku ćwierćfinałowym Pucharu Polski Górnik Zabrze odniósł zwycięstwo przed własną publicznością z pierwszoligową Chojniczanką Chojnice (2:0).

W pierwszym meczu nieco ponad miesiąc temu w Chojnicach lepsi okazali się podopieczni Marcina Brosza, którzy wygrali (3:1) i przystępowali dziś w znakomitych humorach. Lider Lotto Ekstraklasy był faworytem, co udowodnił na boisku.

W pierwszej połowie blisko zdobycia bramki byli Dani Suarez oraz Szymon Żurkowski, a najbliżej Mateusz Wieteska. Jego uderzenie głową odbiło się tylko od poprzeczki. Blisko odrobienia strat z pierwszego spotkania był Bartosz Skowron, lecz jego silne uderzenie trafiło w słupek. Wynik meczu w 62. minucie otworzył Rafał Kurzawa. Reprezentant Polski rewelacyjnie lewą nogą pokonał Radosława Janukiewicza. W 71. minucie rezultat poprawił Łukasz Wolsztyński wykorzystując niefrasobliwość defensywy pierwszoligowca. W 85. minucie wynik meczu “Górnicy” wyszli kontrą, a Szymon Żurkowski ustalił Szymon Żurkowski.