Górnik Zabrze planuje trzy wzmocnienia, upadł temat Rafała Kurzawy

Górnik Zabrze

Górnik Zabrze | fot. Mikołaj Barbanell

Dariusz Czernik, prezes Górnika Zabrze zdradza, że klub prawdopodobnie ściągnie trzech piłkarzy, w tym dwóch to zawodnicy do gry w wyjściowej jedenastce. – Chcemy żeby drużyna wiosną była jeszcze lepsza jakościowo – mówi.

„Górnicy” rok zakończyli dwoma porażkami (z Cracovią 0:2 i Jagiellonią 0:1). Mimo wszystko aktualnie zajmują wysokie piąte miejsce, ale to nie zadowala działaczy. Do wznowienia rozgrywek pozostał miesiąc i najkrótsze w historii przygotowania do rundy wiosennej. – Nasze założenie jest takie, że w ramach założonego budżetu płacowego, który jest niższy niż w tamtym sezonie, mieć lepszą jakość. Być może odejdzie sześciu-siedmiu zawodników – zaznacza Czernik w rozmowie z „Interią”.

– Planujemy bowiem sporo wypożyczeń naszej zdolnej młodzieży. Zdajemy sobie sprawę, że ci chłopcy muszą grać, a nie grają za często. Są na nich chętni i chcemy, żeby najbliższe pół roku spędzili w innych klubach na wypożyczeniu, mówimy o trzech-czterech zawodnikach. Kolejnych trzech miałoby nas opuścić. W miejsce tej siódemki chcielibyśmy sprowadzić na pewno dwóch, a prawdopodobnie trzech piłkarzy, z których dwójka jest absolutnie taka, że są to zawodnicy do gry w wyjściowej jedenastce – dodał.
Od października bez klubu pozostaje Rafał Kurzawa, a z piłkarzem kontaktował się prezes Górnika. Później Dariusz Czernik potwierdził kontakt z pomocnikiem. – Żeby nie wchodzić w szczegóły, nic z tego nie wyszło – stwierdził w katowickim „Sporcie”.
źródło: sport.interia.pl / sportdziennik.com /

Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.