Kamil Chmielewski

Górnik Zabrze zremisował 1:1 z Legią Warszawa w pierwszym meczu półfinału Pucharu Polski. Wynik mógł być zdecydowanie wyższy, ale obie drużyny zmarnowały kilka świetnych sytuacji.

W pierwszych minutach mecz był bardzo wyrównany, obie drużyny stworzyły sobie po jednej groźnej sytuacji. Ze strony Górnika widzieliśmy strzał Szymona Żurkowskiego, który był minimalnie niecelny, goście odpowiedzieli dobrą kontrą, gdy dośrodkował Adam Hloušek, w polu karnym uderzył Eduardo, ale świetnie ten strzał wybronił Tomasz Loska. Jeszcze lepszą okazję do zdobycia bramki miał Kasper Hämäläinen, jego strzał z woleja, ponownie świetnie obronił Loska. Legia zaczęła dochodzić do głosu i stwarzać kolejne zagrożenie pod polem karnym gospodarzy. Po dośrodkowaniu z lewej strony Marko Vešović trafił w słupek, a Sebastian Szymański z 3 metrów strzelił w trybuny. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Na początku drugiej połowy, Legia zagrała świetną akcję, Krzysztof Mączyński dobrze wymienił podania z Szymańskim, strzelał ten drugi, ale bramkarz Górnika po raz kolejny kapitalnie obronił. W końcu podopieczni Romeo Jozaka wyszli na prowadzenie. Hämäläinen dograł w szesnastkę, gracze Górnika pogubili krycie, Vešović wyszedł sam na sam i nie dał szans Losce. Mimo, że Legia miała ogromną przewagę to Górnik zdołał wyrównać. Pięknego gola z rzutu wolnego zdobył Rafał Kurzawa.

Chwilę później gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Wojciech Hajda trafił w sytuacji sam na sam prosto w Radosława Cierzniaka. Tuż w końcówce kolejną okazję mieli podopieczni Marcina Brosza, Cierzniak ponownie uratował Legie po strzale Kądziora. Ostatecznie Górnik zremisował z Legią 1:1.