W meczu 11.kolejki T-Mobile Ekstraklasy, Górnik Zabrze ograł 4:1 Pogoń Szczecin w meczu, który szczecinianie kończyli w “dziesiątkę”.

Mecz zaczął się od ataków Pogoni, która za wszelką cenę starała się strzelić bramkę na 1:0. W 8” minucie została za to skarcona. Łukasz Madej łatwo ograł Gollę, założył siatkę Janukiewiczowi, a piłka wpadła do bramki. Po tej bramce Pogoń ponownie przejęła inicjatywę i zaczęła falowo nacierać na bramkę Pavla Steinborsa. Do końca pierwszej połowy oglądaliśmy typowe piłkarskie szachy – żadna drużyna nie przybliżyła się do strzelenia bramki, a gra toczyła się głównie w środku pola.  Druga połowa rozpoczęła się od bramki Górnika. Gancarczyk wrzucił piłkę w pole karne, a Zachara ładnie złożył się do uderzenia i strzela bramkę głową. Madej bezpardonowo potraktował Gollę. Madej zostaje za to ukarany żółtą kartką. W 61″ minucie Edi Andradina dostał czerwoną kartkę, po faulu na Mosnikovie. Co ciekawe, Brazylijczyk dostał czerwoną kartkę, chwilę po tym jak wszedł na boisko.   Dwie minuty później Mączyński strzelił bramkę na 3:0, prosto z rzutu wolnego. Górnik szukał czwartej bramki, za co został skarcony przez Donalda Djousse w 78″ minucie.  Pod koniec bramkę strzelił Górnik. W 87″ Pogoń zapłaciła za zbyt odważną grę w ofensywie. Po długim wykopie bramkarza piłka trafiła pod nogi Iwana, który zrazem z Zacharą rozklepał skromną defensywę Pogoni. Napastnik gości trafił do pustej bramki.

Pogoń Szczecin 1-4 Górnik Zabrze
Donald Djoussé 78 – Łukasz Madej 8, Mateusz Zachara 49, 87, Krzysztof Mączyński 62

Pogoń: Radosław Janukiewicz – Wojciech Lisowski, Maciej Dąbrowski, Wojciech Golla, Mateusz Lewandowski (59, Donald Djoussé) – Jakub Bąk (46, Hervé Tchami), Maksymilian Rogalski,  Bartosz Ława (58, Andradina), Takafumi Akahoshi, Takuya Murayama – Marcin Robak.

Górnik: Pāvels Šteinbors – Paweł Olkowski, Boris Pandža,  Seweryn Gancarczyk,  Rafał Kosznik – Łukasz Madej (71, Bartosz Iwan),  Krzysztof Mączyński, Radosław Sobolewski,  Mariusz Przybylski, Sergei Mošnikov (66, Maciej Małkowski) – Mateusz Zachara (90, Przemysław Oziębała).

żółte kartki: Mošnikov, Madej.
czerwona kartka: Andradina (61. minuta, Pogoń, .

sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).
widzów: 10 000.