Górnik Łęczna pokonał Koronę Kielce

W pierwszym sobotnim spotkaniu w ramach rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy Górnik Łęczna pokonał na własnym stadionie Koronę Kielce 1:0. Zwycięskiego gola zdobył litewski snajper Fiodor Cernych.

Górnik Łęczna jeszcze w tym sezonie nie przegrał na swoim stadionie, natomiast Korona Kielce nie zdobyła na wyjeździe choćby jednego punktu. Sam poziom widowiska nie był wysoki i niezbyt wiele się działo na murawie. W 71. minucie podwyższyć wynik mógł Tomasz Nowak, lecz z jedenastki nie pokonał bramkarza “Złocisto-Krwistych” Litwina Cerniauskasa. “Koroniarze” mecz kończyli w dziesiątkę, gdyż jeszcze w pierwszej połowie czerwona kartkę ujrzał czeski stoper Robert Dejmek.

Wygrana łęcznian dała im awans do czołowej ósemki, a Korona Kielce plasuje się na przedostatniej pozycji. W kolejnej kolejce Górnik pojedzie walczyć o punkty ligowe do Bielska-Białej. Natomiast “Scyzory” podejmą na Kolporter Arenie Lecha Poznań.

Górnik Łęczna – Korona Kielce 1:0 (1:0)