Bayern wygrywa. Lewy strzela!

Bayern Monachium pokonał Hannover 96, a Robert Lewandowski przełamał swoją strzelecką niemoc zdobywając dwie bramki.

Bayern szybko objął prowadzenie, w 6 min. Lewandowski wykorzystał podanie Rafinhi i pokonał bramkarza Hannoveru – Zielera. W 13 min. na 2:0 podwyższył Arjen Robben wykorzystując błąd obrońcy, siedem minut później bliski szczęścia był Xabi Alonso, jednak jego strzał zza połowy nad poprzeczkę przeniósł Zieler. Jeszcze przed przerwą kolejną bramkę mógł zdobyć Robben, jednak chybił zza pola karnego, dwie minuty później “Lewy” znowu strzelił i było 3:0. Chwilę przed przerwą straty zmniejszyć mógł Artur Sobiech, ale nie potrafił pokonać Manuela Neuera.

W drugiej połowie nadal trwała ofensywa Mistrzów Niemiec, w 58 minucie świetnym podaniem piętą popisał się Lewandowski, ale akcji niestety nie zamknął Robben. W 70 minucie Robben znowu mógł podwyższyć, jednak uderzył w obrońcę gości, Holender zrehabilitował się w 79 minucie, najpierw wbiegł w pole karne, a później uderzył nie dając szans bramkarzowi przeciwników. Mecz zakończył się wynikiem 4:0