live.premierleague.com

W meczu otwierającym 22. kolejkę angielskiej Premier League Tottenham Hotspur Londyn pokonał AFC Sunderland 4-1. To 10. ligowe zwycięstwo podopiecznych Mauricio Pochettino, dzięki czemu “Spurs” nadal pozostają w walce o mistrzostwo kraju.

Rywal “Kogutów” ma za sobą dwa zwycięstwa z rzędu, które pozwoliły im nabrać wiary we własne umiejętności, lecz dzisiaj przed nimi było niezwykle trudne wyzwanie. Pokonać Tottenham na ich własnym stadionie.

Co ciekawe pierwsza odsłona wskazywała na to, że gościom ta sztuka może się udać. W 40. minucie Patrick van Aanholt otrzymał podanie od Johnsona po czym wpadł w pole karne i zdobył bramkę dla swojego zespołu.

Niestety, 2 minuty później gospodarze doprowadzili do wyrównania za sprawą Eriksena. Duńczyk  dobił strzał Kane’a i do szatni obie ekipy schodziły remisując.

W drugiej połowie Tottenham pokazał dlaczego marzenia o grze w Lidze Mistrzów miałyby się ziścić. Najpierw Moussa Dembele popisał się pięknym strzałem z wprawy róg bramki Pickforda, a następnie Eriksen po raz drugi wpisał się na listę strzelców uderzając z ponad 25. metrów.

W końcówce rywali dobił Harry Kane. Anglik pewnie wykorzystał jedenastkę nie dając żadnych szans na obronę bramkarzowi Sunderlandu.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Tottenham na pewno pozostanie na czwartym miejscu w tabeli z dorobkiem 39 “oczek”. Natomiast 18 punktów Sunderlandu sprawiają, że chłopcy Allardyce’ zajmują przedostatnią pozycję w ligowej tabeli.

Tottenham Hotspur Londyn 4-1 AFC Sunderland, 16.01.2015 r., godz. 13:45, White Hart Lane, Londyn.

0-1, van Aanholt (40′)

1-1, Eriksen (42′)

2-1, Dembele (60′)

3-1, Eriksen (67′)

4-1, Kane rz. k. (79′)