Primera Division: Zwycięstwo Sevilli, cały mecz Krychowiaka

facebook.com/sevillafc

W pierwszym sobotnim spotkaniu 20. kolejki hiszpańskiej Primera Division Sevilla pokonała na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán Malagę 2:1. Obie bramki dla gospodarzy strzelił francuski napastnik, Kevin Gameiro. W klubie ze stolicy Andaluzji całe spotkanie rozegrał pomocnik reprezentacji Polski, Grzegorz Krychowiak.

Wynik spotkania w 40. minucie meczu otworzył Kevin Gameiro, który dwie minuty później podwyższył na 2:0. Dla ośmiokrotnego reprezentanta Francji było to czwarte trafienie w dwóch ostatnich spotkaniach i jedenasty gol w sezonie. Wynik meczu w 72. minucie ustalił Charles. Dla Brazylijczyka było to ósme trafienie w lidze. W 84. minucie spotkania Vicente Iborra z powodu drugiej żółtej kartki musiał opuścić boisko, na które wszedł dwadzieścia minut wcześniej.

W tabeli klub Polaka z dorobkiem trzydziestu dwóch punktów zajmuje piąte miejsce, a Malaga z dwudziestoma czterema punktami jest dziesiąta.

16.01.2016, godz. 16:00 FC Sewilla – CF Malaga 2:1 (2:0)
1:0 – Kevin Gameiro (40′)
2:0 – Kevin Gameiro (42′)
2:1 – Charles (72′)
żółte kartki: Coke, Santiago Cristoforo, Vicente Iborra – Duje Cop, Ignacio Camacho, Arthur Boka
czerwone kartki: Vicente Iborra – Arthur Boka