

Gładka wygrana Spurs
W meczu otwierającym 22. kolejkę angielskiej Premier League Tottenham Hotspur Londyn pokonał AFC Sunderland 4-1. To 10. ligowe zwycięstwo podopiecznych Mauricio Pochettino, dzięki czemu "Spurs" nadal pozostają w walce o mistrzostwo kraju.
Rywal "Kogutów" ma za sobą dwa zwycięstwa z rzędu, które pozwoliły im nabrać wiary we własne umiejętności, lecz dzisiaj przed nimi było niezwykle trudne wyzwanie. Pokonać Tottenham na ich własnym stadionie.
Co ciekawe pierwsza odsłona wskazywała na to, że gościom ta sztuka może się udać. W 40. minucie Patrick van Aanholt otrzymał podanie od Johnsona po czym wpadł w pole karne i zdobył bramkę dla swojego zespołu.
Niestety, 2 minuty później gospodarze doprowadzili do wyrównania za sprawą Eriksena. Duńczyk dobił strzał Kane'a i do szatni obie ekipy schodziły remisując.
W drugiej połowie Tottenham pokazał dlaczego marzenia o grze w Lidze Mistrzów miałyby się ziścić. Najpierw Moussa Dembele popisał się pięknym strzałem z wprawy róg bramki Pickforda, a następnie Eriksen po raz drugi wpisał się na listę strzelców uderzając z ponad 25. metrów.
W końcówce rywali dobił Harry Kane. Anglik pewnie wykorzystał jedenastkę nie dając żadnych szans na obronę bramkarzowi Sunderlandu.
Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Tottenham na pewno pozostanie na czwartym miejscu w tabeli z dorobkiem 39 "oczek". Natomiast 18 punktów Sunderlandu sprawiają, że chłopcy Allardyce' zajmują przedostatnią pozycję w ligowej tabeli.
Tottenham Hotspur Londyn 4-1 AFC Sunderland, 16.01.2015 r., godz. 13:45, White Hart Lane, Londyn.
Bramki:
0-1, van Aanholt (40')
1-1, Eriksen (42')
2-1, Dembele (60')
3-1, Eriksen (67')
4-1, Kane rz. k. (79')
Kartki:
żółte: Cattermole, Johnson.
Spurs: Lloris - Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose - Dembele (Carroll 80'), Dier, Lamela (Onomah 73'), Alli, Eriksen - Kane (Son 88').
Sun'land: Pickford - Jones, O'Shea, Brown, van Aanholt - Cattermole (Rodwell 53'), M'Villa, Johnson, Lens (Watmore 76'), Graham (Kirchhoff 59') - Defoe.
Autor: Mateusz Policha
-
AktualnościDavide Ancelotti wyklucza powrót do Realu Madryt po zwolnieniu z BotafogoDamian Nowacki / 7 stycznia 2026, 12:55
-

AktualnościJoão Cancelo wypożyczony do Barcelony do końca sezonu — brak opłaty transferowej i minimalne koszty dla klubuDamian Nowacki / 7 stycznia 2026, 12:18
-

AktualnościBayern Monachium negocjuje przedłużenie kontraktu z Harrym Kane'em — umowa może obowiązywać do 2029 rokuDamian Nowacki / 7 stycznia 2026, 12:16
-

AktualnościDaniel Fradley odchodzi z Manchesteru City i dołącza do sztabu Vincenta Kompany'ego w Bayernie MonachiumDamian Nowacki / 2 stycznia 2026, 15:49
-

AktualnościHansi Flick przed derbami z Espanyolem: Yamal i Olmo dostępni, decyzja o Araújo należy do zawodnikaDamian Nowacki / 2 stycznia 2026, 15:48
-

AktualnościNiklas Füllkrug wypożyczony do AC Milanu. Opcja wykupu 13–14 mln euroDamian Nowacki / 2 stycznia 2026, 15:48








































