Gianni Infantino chce organizować mundial co trzy lata!

fifa

Gianni Infantino nie ukrywał zachwytu nad organizacją Mistrzostw Świata w Katarze, a także jakości spotkań. Po takim sukcesie, prezydent FIFA chciałby, żeby po 2030 roku, mundial był rozgrywany co trzy lata!

Infantino chce organizować mistrzostwa świata co trzy lata w ramach długoterminowego planu zrewolucjonizowania międzynarodowego futbolu. Komercyjny i sportowy sukces w Katarze, rozbudził jeszcze bardziej wielkie ambicje prezydenta FIFA.

W zeszłym tygodniu napłynęła do nas informacja o nowym formacie Klubowych Mistrzostw Świata, które miałyby być rozgrywane niczym mundial – co cztery lata, z udziałem 32 zespołów. Taki plan mocno podzielił środowisko piłkarskie, większość opinii jest negatywna, poza tym jak podaje portal “Blick.ch”, władze La Liga są gotowe podjąć kroki prawne wobec FIFA.

Ponadto, Infantino stwierdził, że mundial w środku europejskiej zimy okazał się przełomem. Szwajcar kieruje światową piłkarską federacją od sześciu lat, na stołku pozostanie na kolejne lata, gdyż nie ma kontrkandydatów. Jego wybór ma zostać ogłoszony 16 marca 2023 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.