Gianluigi Donnarumma pożegna się z Milanem?

Getty Images

Gianluigi Donnarumma to jeden z najlepiej rozwijających się wychowanków Milanu oraz jeden z najbardziej wartościowych piłkarzy swojego pokolenia. Nie ma jednak skrupułów i chce zarabiać na swoim talencie. Z jednej strony deklaruje miłość do czerwono-czarnych barw, z drugiej, co jakiś czas powraca temat jego wysokich oczekiwań finansowych. Istnieje możliwość, że Milan tym razem nie ugnie się pod żądaniami Mino Raioli.

Gianluigi Donnarumma był latami pewnym punktem Milanu. Mimo młodego wieku, świetnie radził sobie w realiach seniorskiej piłki. Jednak przy każdym przedłużeniu umowy starał się grać na nosie zarówno działaczom klubu, jak i kibicom. Tym razem oczekiwania reprezentanta Włoch i jego agenta przerosły możliwości klubu.

Rossoneri jak najbardziej chcą przedłużyć kontrakt z utalentowanym bramkarzem. Niestety trudno stwierdzić, że tego samego chce Donnarumma. Klub, zaoferował 22-letniemu zawodnikowi kwotę około ośmiu milionów euro rocznie. Aktualnie zarabia on sześć milionów. Podwyżka byłaby wysoka. Gdyby Włoch przystał na propozycję Milanu, stałby się prawdopodobnie najlepiej opłacanym bramkarzem na świecie, a przynajmniej tyle wynika z dostępnych powszechnie danych. Dla Donnarummy jest to jednak za mało. Oczekuje on od Milanu dziesięciu milionów euro rocznie. Mało prawdopodobne, by klub zgodził się na jego żądania. I tu do gry wkracza Juventus.

Według doniesień Corriere dello Sport, Gianluigi Donnarumma miałby dołączyć do Juve na zasadzie wolnego transferu w najbliższym oknie transferowym, ponieważ jego kontrakt wygasa wraz z końcem sezonie.

Władze Starej Damy dobrze znają się z agentem piłkarza, Mino Raiolą. Z tego względu nawiązanie porozumienia między klubem a piłkarzem miałoby być łatwe do osiągnięcia.

Kwestią, która poddaje teorię transferu Donnarummy do Juve jest… kontrakt Wojciecha Szczęsnego. Rok temu, polski golkiper przedłużył umowę z drużyną mistrza Włoch do 2024 roku. Generalnie opinia na temat występów Szczęsnego jest pozytywna, jednak pojawiają się głosy, że wymiana bramkarza nie byłaby złym pomysłem.

Nie da się też ukryć, że dla Włochów, Donnarumma jest idealnym następcą Gianluigiego Buffona, który jest ikoną włoskiej piłki. Czy w jednym klubie znajdzie się miejsce dla dwóch bramkarzy grających na tak wysokim poziomie? Na pewno nie. Oznacza to, że w przypadku sprowadzenia Donnarummy, prawdopodobnym scenariuszem będzie transfer Wojciecha Szczęsnego.

źródło: Corriere dello SportDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.