Obecny sezon jest ostatnim dla Stevena Gerrarda na Anfield Road. 34-letni pomocnik zdecydował się rozdać z Liverpoolem przez to, że nie mógł dojść do porozumienia w sprawie nowej umowy. Według mediów kapitan “The Reds” prawdopodobnie przejdzie do LA Galaxy. Ale nie tylko LA są zainteresowani transferem…

O tym, że Gerrard planuje przeprowadzkę za ocean, by grać w Major League Soccer mówiono już tuż po ogłoszeniu decyzji przez 34-latka. Według BBC Anglik miałby związać się z LA Galaxy na półtora roku, gwarantując sobie sześć milionów funtów za wypełnienie całego kontraktu. Do walki dołącza jednak New York Cosmos.

Klub który został reaktywowany po kilku latach występuje obecnie w NASL (North American Soccer League). Od półtora roku grają w nim Marcos Senna, a kilka miesięcy temu dołączył do niego rodak – Raul. W przeszłości grali tacy zawodnicy, jak Pele czy Franz Beckenbauer.

Kontrakt Stevena Gerrarda z Liverpoolem wygasa po zakończeniu obecnego sezonu. Jest kapitanem “The Reds” i wychowankiem.

 

Przejdź do paska narzędzi