Genialny Aguero, piękny powrót “The Citizens”

Można to stwierdzić oficjalnie: dziś skończył się kryzys Manchesteru City. W ostatnich trzech meczach wicemistrzowie Anglii grali bardzo słabo i choć wygrali w lidze mistrzów, to przed tygodniem zostali upokorzeni przez Tottenham 4:1. W tym tygodniu wzięli pełną rekompensatę i ośmieszyli Newcastle 6:1!

Wszystko zaczęło się fatalnie dla “The Citizens”. Mbabu dograł w kierunku Mitrovicia, źle piłkę wybił Mangala, ta wpadła pod nogi Wijnalduma, a młody Holender dograł Serbowi na pustą bramkę i mieliśmy jeden do zera dla Newcastle. Przed przerwą po kombinacyjnie rozegranym rzucie rożnym i całym mnóstwie podań pomiędzy Silvą, Zabaletą, de Bruyne’m i Fernandinho, doszło do wrzutki i gola wyrównującego zdobył Aguero, rozpoczynając swój strzelecki popis. Po przerwie Argentyńczyk strzelił na 2:1, a piłka wpadła do siatki być może dlatego, że źle ustawiony Mbemba wystawił nogę i to od niej odbiła się przed wpadnięciem do bramki. Dziurawa obrona Newcastle jeszcze się nie pozbierała, po poprzednim golu, a już popełniła spory błąd i De Bruyne dograł do Aguero, który przerzucił piłkę nad Krulem. Przepięknego gola strzelił kompletnie nieplinowany De Bruyne w 54. minucie, posyłając piłkę z woleja pod poprzeczkę. Nie minęła godzina gry, a Sergio “Kun” Aguero zdobył swojego czwartego gola, strzałem zza pola karnego. Dwie minuty później De Bruyne zagrał Argentyńczykowi “na dostaw nogę:”, a ten do wykorzystał i pobił rekord najszybciej zdobytych pięciu bramek w jednym meczu w Premier League. Cztery minuty później został zdjęty z boiska.

Przynajmniej do jutra po tym spotkaniu Manchester City pozostanie liderem Premier League.

Manchester City 6:1  (1:1) Newcastle United