live.premierleague.com

W meczu 8. kolejki angielskiej Premier League londyńska Chelsea przegrała przed własną publicznością z Southampton 3:1. Bramki dla Southampton strzelali David, Mane oraz Pelle, natomiast dla “The Blues” trafił Willian.

Przed tym spotkaniem Chelsea cudem wywiozła cenny punkt z St. James Park w potyczce z Newcastle zakończonej remisem 2:2 a w środku tygodnia uległa w Portugalii tamtejszemu FC Porto 2:1. Z kolei podopieczni Ronalda Koemana tydzień temu na własnym stadionie ograli Swansea 3:1.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą Williana. Brazylijczyk idealnie przymierzył z rzutu wolnego dając tym samym radość kibicom zgromadzonym na Stamford Bridge. Rywale odpowiedzieli na minutę przed końcem pierwszej połowy. Steven Davies strzałem z woleja z końca pola karnego pokonał Begovicia i do przerwy na tablicy wyników utrzymywał się wynik 1:1.

W drugiej części gry strzelali już tylko goście. Autorem drugiego trafienia był Saido Mane, który dostał podanie od Grazziano Pelle, minął Terry’ego i w sytuacji sam na sam z Begoviciem nie dał szans bramkarzowi pakując piłkę do siatki “The Blues“. Ten gol nie podziałał zbyt dobrze na londyńczyków, którzy byli w totalnej rozsypce.

Ostatni cios zadał Pelle na 18 minut przed końcem spotkania, kiedy to po kontrze i podaniu od Saido Mane uderzył w lewy róg, kompletnie dobijając słabych tego wieczoru zawodników Jose Mourinho.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Southampton awansował na 9. pozycję z 12. punktami na koncie. W następnej kolejce “Święci” zmierzą się u siebie z Leicester City, natomiast Hazard i spółka wciąż okupują dolną część tabeli, plasując się na 16. lokacie w ligowej tabeli. Po przerwie reprezentacyjnej znów u siebie podejmą tym razem ekipę Aston Villi.

Chelsea Londyn 3:1 Southampton FC, 3.10.2015 r., godz. 18:30, Stamfrod Bridge.

1:0, Willian (10′)

1:1, Davis (44′)

1:2, Mane (60′)

1:3, Pelle (73′)