Gdzie w przyszłym sezonie zagra Damian Kądzior?

Damian Kądzior

gnkdinamo.hr

Bardzo prawdopodobne, że Damian Kądzior tego lata po raz kolejny zmieni klub. Polski skrzydłowy obecnie jest zawodnikiem Eibaru i jak podaje Piotr Koźmiński – już niedługo, jednak Hiszpanie sprzedadzą Polaka dopiero wtedy, gdy wpłynie za niego dobra oferta.

Damian Kądzior latem zeszłego roku zamienił Dinamo Zagrzeb na SD Eibar za 2 miliony euro (wg, Transfermarkt). Polak niestety nie zdołał wywalczyć sobie miejsca w podstawowym składzie, dlatego też zimą został wypożyczony do tureckiego Alanyasporu, w którym rozegrał 18 spotkań i zaliczył dwie asysty. Po sezonie wrócił do Eibaru, z którym ma jeszcze dwuletni kontrakt. Niestety klub nie zdołał utrzymać się w LaLiga i jest w trakcie przebudowy. Wiele wskazuje na to, że w nowych planach nie ma miejsca dla 29-latka, którym interesuje się między innymi Lech Poznań.

WP skontaktowało się z jednym z działaczy hiszpańskiego klubu, aby wybadać jak wygląda obecna sytuacja Polaka. Odpowiedź była następująca:

Zapłaciliśmy za niego 1,5 miliona euro i sprzedamy go tylko pod warunkiem, że oferta będzie dla dobra i satysfakcjonująca. W przeciwnym wypadku piłkarz zostanie w klubie.

Komunikat jasny i klarowny dla potencjalnych kupców – jeśli chcecie Kądziora, musicie dobrze zapłacić. Jeśli chodzi o przyszłość Polaka, nic nie jest jeszcze przesądzone, sam piłkarz nie jest jeszcze dogadany z żadnym z klubem. Co prawda toczą się pewne rozmowy, jednak nie są one jeszcze zaawansowane.

Piotr Koźmiński podkreśla również, że rozmowy z Lechem Poznań – który jest mocno zainteresowany piłkarzem – również nie należą do konkretnych. Sam zawodnik przyjścia do Lecha nie wyklucza, jednak bierze również pod uwagę inne rozwiązania. Kwota wykupu, która nie jest jasno sprecyzowana, nie przerasta poznańskiego klubu. Ponadto od osób, które dobrze orientują się w tym temacie, można usłyszeć, że Lecha stać. Do tego sam Piotr Rutkowski wspominał o tym, że tego lata klub wyda sporo na transfery, zatem cena, do pewnego stopnia, nie powinna grać roli.

Z pewnością w najbliższych dniach pojawią się kolejne informacje ws. przyszłości Damiana Kądziora. Niewykluczone, że w przyszłym sezonie zobaczymy skrzydłowego w barwach Kolejorza, jednak jak widać, nie jest to również coś pewnego.

źródło: wpsportowefakty


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x