Eliminacje LK: Śląsk pokonał Paide, ale występ pozostawił wiele do życzenia

W meczu I rundy eliminacji UEFA Conference League Paide Linnameeskond przegrało ze Śląskiem Wrocław 1:2. Gole dla Wrocławian strzelili Fabian Piasecki i Márk Tamás. Bramkę dla Estończyków również zdobył piłkarz polskiej drużyny, bo do własnej siatki trafił Wojciech Golla.

Kolejnym klubem, który rozpoczął dziś przygodę w europejskich pucharach jest Śląsk Wrocław. Rywalem podopiecznych Jacka Magiery było estońskie Paide, które jest znacznie niżej notowane, a gwiazdą tego klubu jest Ragnar Klavan.

Śląsk od początku rzucił się do ataku, ale nie stworzył zbyt dogodnych sytuacji bramkowych i później futbolówkę przejęli gospodarze, którzy coraz bardziej zaczynali wierzyć w swoje umiejętności. Z upływem czasu ten mecz oglądało się jednak coraz gorzej. Podopieczni Jacka Magiery nie mieli pomysłu, aby konkretnie zagrozić bramce Paide, a Estończycy po prostu byli za słabi, by stworzyć jakąś ofensywną akcję. Wrocławianie groźnie zaatakowali dopiero w 38. minucie. Waldemar Sobota dostał kapitalne podanie od jednego z partnerów, wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale ten zatrzymał go świetną interwencją. Do przerwy jednak nic już się nie zmieniło i Śląsk w drugiej połowie musiał zdecydowanie poprawić grę, żeby dziś wygrać.

W drugiej połowie gra Śląska zaczęła wyglądać coraz lepiej, szczególnie za sprawą Sebastiana Bergiera. Napastnik Śląska w 55. minucie przedostał się w pole karne, ale zamiast kończyć akcję, próbował wymusić rzut karny i został ukarany żółtą kartką. Chwilę później piłkarz gości już nie kombinował i postanowił uderzyć finezyjnie zza szesnastki jednak minimalnie się pomylił. Ostatecznie nie chciano ryzykować drugiej żółtej kartki i Bergier został zmieniony przez Fabiana Piaseckiego. Z każdą minutą podopieczni Jacka Magiery mieli coraz większą przewagę i w końcu udało im się objąć prowadzenie. Patryk Janasik podał w pole karne, Mateusz Praszelik świetnie przepuścił futbolówkę do Piaseckiego, a ten uderzeniem z pierwszej piłki pokonał Mihkela Aksalu. Klub z Estonii grał naprawdę słabo i nic nie zapowiadało tego, że wyrównują, no to Śląsk postanowił wyrównać za nich. Jeden z pomocników dośrodkował w szesnastkę, interweniować chciał Wojciech Golla, zrobił to na tyle nieudolnie, że pokonał własnego bramkarza. Wrocławianie nie chcieli jednak pozwolić sobie tutaj na brak zwycięstwa i w końcówce spotkanie wcisnęli drugą bramkę. Krzysztof Mączyński świetnie podał górą w szesnastkę, tam świetnie wyskoczył Márk Tamás i pewnym uderzeniem pokonał Aksalu. Ostatecznie Śląsk wygrał swój pierwszy mecz w elimnacjach Ligi Konferencji 2:1 i był w naprawdę dobrej sytuacji przed rewanżem, choć dzisiejsza gra pozostawiła wiele do życzenia.

Podopieczni Jacka Magiery zagrali bardzo przeciętnie, na szczęście rywale byli jeszcze słabsi i udało się ten mecz wygrać. W rewanżu będzie trzeba jednak pokazać coś więcej, bo o ile z taką grą Paide można wyeliminować, to w kolejnych rundach będą już poważne kłopoty.