Gazprom zniknie z koszulek piłkarzy Austrii Wiedeń


Kolejne sankcje wobec Rosji i powiązanych z nią spółek stały się faktem. Austria Wiedeń poinformowała o usunięciu logotypu Gazpromu z trykotów piłkarzy na najbliższy mecz ligowy z Wolfsbergerem 

W czwartek doszło do inwazji zbrojnej Rosji na Ukrainę. Cały świat solidaryzuje się z naszymi wschodnimi sąsiadami, a kluby piłkarskie podejmują pierwsze kroki prawne wobec agresora. Wczoraj Schalke 04 poinformowało o usunięciu logotypu rosyjskiej firmy Gazprom z trykotów piłkarzy. Ponadto miejsce w radzie nadzorczej klubu stracił Matthias Warnig, który był przedstawicielem spółki.

W piątek doczekaliśmy się reakcji Austrii Wiedeń, której oficjalnym sponsorem jest Gazprom. Austriacki klub oświadczył, że drużyna do najbliższego meczu z Wolfsbergerem przystąpi bez logotypu rosyjskiej spółki na koszulkach.

Z wielkim niepokojem śledzimy wydarzenia związane z rosyjskim atakiem na Ukrainę. W wyniku tej konfrontacji są ofiary, ranni, ofiary urazów, przesiedleńcy i wiele cierpienia. Austria Wiedeń również chce dać przykład w tej sytuacji – czytamy w oświadczeniu.

Jest to kolejna sankcja, która spotkała rosyjski sport. Rano UEFA odebrała Rosjanom możliwość organizacji finału Ligi Mistrzów, który miał odbyć się w Sankt Petersburgu. Najważniejszy mecz w piłce klubowej na Starym Kontynencie przeniesiono do Paryża.

Andrij Szewczenko mobilizuje Ukraińców. “Zawsze byłem dumny z moich rodaków i mojego kraju”

Więcej Ukraińców na polskich boiskach? Cezary Kulesza zapowiedział zniesienie limitu cudzoziemców

Piotr Zieliński skomentował sytuację na Ukrainie. “Chcemy spokoju na świecie”

UEFA podjęła decyzję odnośnie sytuacji Rosji i Ukrainy!

Polityczne potyczki na boisku, czyli Niemcy kontra Niemcy


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.