Gareth Southgate przypomina klęskę Anglików z 1973 roku

Fot. irishmirror.ie


– Z tym meczem wiąże się wspaniała historia – wspomina Gareth Southgate pamiętne starcie Anglików z biało-czerwonymi na Wembley 1973 roku.

“Synowie Albionu” o awans na mistrzostwa świata w Katarze walczyć będą w grupie z Polską, Węgrami, Albanią, Andorą oraz San Marino. Z tej okazji w Anglii wspomina się jeden z najbardziej traumatycznych wieczorów w tamtejszym futbolu, gdy zremisowali (1:1) z Polakami na Wembley, a bohaterem został Jan Tomaszewski.

Brian Clough pracujący jako ekspert telewizyjny określił polskiego bramkarza klaunem. – Z tym meczem wiąże się wspaniała historia. Pamiętam niektóre z tych meczów. Występ Tomaszewskiego był wprost niebywały – przypomina selekcjoner reprezentacji.

To zatem siódme eliminacje do mundialu, w których spotkamy się z Anglikami. Ostatnio miało to miejsce w el. MŚ Brazylii w 2014 roku, a także edycjach 2006, 1998, 1994, 1990 oraz 1974. Dla tych przeciwników zawsze jest okazja, aby nie tylko dobrze grać i próbować pokonać Anglię, ale także znaleźć się w kręgu zainteresowań  klubów z Premier League, więc jest to kolejna motywacja dla rywali – przyznał.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.