Gala tygodnika “Piłka Nożna” – laureaci

Robert Lewandowski

Zdjęcie: Bundesliga.com

Gala tygodnika “Piłka Nożna” odbyła się w sobotę wieczorem. Było inaczej niż miało to miejsce w latach poprzednich, ale jak wiadomo, wszyscy żyjemy w czasach epidemii. Nie przeszkodziło to jednak w nagrodzeniu najlepszych za 2020 rok. 

Na gali tygodnika “Piłka Nożna” wybierani są najlepsi za 2020 rok w ośmiu kategoriach. Do ścisłego finału każdej z kategorii nominowano po trzech piłkarzy, trenerów, a także trójkę piłkarek oraz trzy drużyny. Wybór dotyczył: piłkarza roku, odkrycia roku, ligowca roku, pierwszoligowca roku, piłkarki roku, drużyny roku, obcokrajowca roku oraz trenera roku.

Wyniki głosowania przedstawiają się następująco:

Piłkarz Roku: Robert Lewandowski

Trener Roku: Marek Papszun

Drużyna Roku: Raków Częstochowa

Piłkarka Roku: Paulina Dudek

Odkrycie Roku: Jakub Moder

Ligowiec Roku: Jakub Moder

Pierwszoligowiec Roku: Roman Gergel

Obcokrajowiec Roku: Tomas Pekhart

Najwięcej kontrowersji może dotyczyć wyboru trenera oraz drużyny roku. W pierwszej kategorii oprócz Marka Papszuna, który wygrał w głosowaniu, nominowani byli Dariusz Żuraw z Lecha Poznań oraz Michał Probierz z Cracovii. Wydaje się więc, że faworytem był tutaj opiekun Kolejorza, jednak kapituła zdecydowała inaczej. Przy wyborze drużyny roku, oprócz Rakowa Częstochowa, nominację uzyskały Legia Warszawa i Lech Poznań. Tutaj również można się zastanawiać czy Raków zasłużył na wynagrodzenie bardziej od obu wymienionych ekip.

Takczy inaczej wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w 2021 roku. Bo jak widać, kilka z tych nazwisk musi sporo poprawić, aby liczyć na podobną nominację za 12 miesięcy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.