Fulham spada z Premier League!

fot. Ivan Cavaleiro/ twitter.com/FulhamFC

Porażka 0:2 z Burnley przekreśliła jakiekolwiek szanse Fulham na utrzymanie się w Premier League. W przyszłym sezonie nie zobaczymy londyńczyków w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Znamy już komplet spadkowiczów z angielskiej Ekstraklasy. Do Sheffield United i West Bromwich Albion dołącza Fulham, który przegrał z Burnley 0:2. Piłkarze Scotta Parkera tracą 10 punktów do Southampton, a zostały tylko 3 kolejki.

Aleksandar Mitrović w pomeczowym wywiadzie ze stacją Sky Sports ostro ocenił sezon w wykonaniu klubu z zachodniego Londynu.

– Zawiedliśmy dzisiaj, zawiedliśmy w tym sezonie. Trudno cokolwiek powiedzieć, nie zasłużyliśmy na to. Gram w piłkę nożna na tyle długo, by wiedzieć, że to uczciwa gra i zawsze kończysz tam, gdzie na to zasługujesz. Wszystko, co pokazaliśmy w tym sezonie nie wystarczyło na utrzymanie się. To jest naprawdę smutne. Jest nam przykro ze względu na fanów i pracowników klubu. 

Serb próbował znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy i stwierdził, że on i jego koledzy nie pokazali wystarczającego ducha walki.

– Nie pokazaliśmy wielkiego charakteru i wielkiej mentalności. Pękamy trochę pod presją. Nie mogliśmy tego zrobić, nie byliśmy wystarczająco dobrzy, wystarczająco odważni, możesz powiedzieć cokolwiek. Pracujemy ciężko, ale brakuje nam trochę jakości na obu końcach.

Scott Parker jest bardzo rozczarowany i zdruzgotany degradacją

Po spotkaniu udzielił dosyć emocjonującej wypowiedzi.

– Jestem gorzko rozczarowany, zraniony, wypatroszony. I chociaż widmo spadku wisiało nad nami od pewnego czasu, jestem zdruzgotany tym, że nie udało nam się osiągnąć sukcesu. Sukcesem byłoby pozostanie w lidze. Wiedzieliśmy, że to będzie wyzwanie, ale jesteśmy rozczarowani, że nie udało nam się tego zrobić. 

– Chociaż dostajemy piłkę we właściwych miejscach, kiedy potrzebne są ostatnie szczegóły, waga podania i kliniczna przewaga, aby zdobyć bramkę, nie udaje nam się. Mieliśmy momenty, w których się poprawiliśmy, ale na tym poziomie nie daliśmy rady, dlatego spadliśmy z ligi. Musimy popracować nad tym, jak to poprawić, my jako klub… Musimy popracować nad tym, co zrobić, aby utrzymać poziom, to jest następne zadanie.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *