Squawka News (Twitter)

Reprezentacja Francji pokonała Urugwaj 2:0 w meczu ćwierćfinałowym Mistrzostw Świata i zagra w półfinale tych rozgrywek.

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym zobaczyliśmy pojedynek Urugwaju z Francją. Drużyna z Ameryki Południowej w 1/8 finału okazała się lepsza od Portugalii, wygrywając 2:1, ale straciła Edinsona Cavaniego, który nabawił się kontuzji za niego dziś w pierwszym składzie pojawił się Cristhian Stuani. Francuzi w 1/8 pokonali Argentynę 4:3, w tym meczu błysnął Kylian Mbappé, młody pomocnik PSG zdobył dwie bramki.

Pierwszą okazję do gola mieli Francuzi. Antoine Griezmann dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, tam głową strzelał Raphaël Varane, ale piłka poleciała daleko obok bramki. Bramkę mógł strzelił także Kylian Mbappé, lecz główkował tuż nad poprzeczką. Swoich sił spróbował także Paul Pogba, pomocnik Manchesteru United, kopnął z dystansu jednak fatalnie przestrzelił i futbolówka powędrowała w trybuny. Urugwaj zaatakował dopiero w 36. minucie. Matías Vecino dostał podanie od jednego z partnerów, postanowił uderzyć, ale posłał piłkę w środek bramki i Hugo Lloris nie miał problemów, by obronić ten strzał. W końcowych minutach pierwszej połowy, podopieczni Didiera Deschampsa wyszli na prowadzenie. Griezmann dośrodkował  z rzutu wolnego w szesnastkę do Varane’a, tym razem obrońca Realu uderzył bardzo dobrze i pokonał Ferando Muslere.

Do przerwy Urugwaj przegrywał z Francją 0:1.

W pierwszych minutach drugiej połowy podopieczni Óscara Tabáreza starali się odrobić straty, ale ich próby były bardzo nieudane. Natomiast drugą bramkę zdobyli Trójkolorowi. Griezmann zdecydował się na kopnięcie sprzed pola karnego, Muslera próbował łapać futbolówkę, ta wypadła mu z rąk i wpadła do siatki.

Okazję do podwyższenia prowadzenia miał Corentin Tolisso, który zdecydował się na uderzenie z dystansu, lecz minimalnie przestrzelił. Ostatecznie Urugwaj przegrał z Francją 0:2 i to Trójkolorowi zagrają w półfinale.