Fortuna Puchar Polski: Grad goli w Łodzi i awans mistrza Polski

Lewczuk

Legia Warszawa awansowała do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski po wygranej z pierwszoligowym ŁKS-em Łódź (3:2). Decydującego gola strzelił niezawodny w tym sezonie Tomas Pekhart.

W 15. minucie Maciej Wolski fatalnie zgrał piłkę do kolegów z formacji defensywnej. Futbolówkę przejął Rafael Lopes, który następnie oddał ją do Bartosza Slisza, który zza szesnastki zaskoczył bezradnego Arkadiusz Malarza. Tuż przed przerwą Pirulo huknął ze sporej odległości, ale czujny był Cezary Miszta. Łodzianie poszli jednak za ciosem i w 42. minucie Jan Sobociński po rzucie rożnym głową zapakował gola do szatni.

Joker Luquinhas

Czesław Michniewicz zdecydował się ściągnąć po 45. minutach Kacpra Skibickiego, a jego miejsce zajął Luquinhas i był to strzał w dziesiątkę. Brazylijczyk przeprowadził indywidualną akcję lewą stronę i wpakował piłkę przy samym słupku. W 56. minucie do wyrównania doprowadził Piotr Janczukowicz, który z najbliższej odległości nie dał szans bramkarzowi “Wojskowych”. Ponownie Luquinhas odegrał kluczową rolę przy jak się okazało zwycięskiej bramce Tomasa Pekharta. Czech głową skierował piłkę do siatki po znakomitej centrze 24-latka. Napastnik Legii chwilę później zobaczył czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie względem Macieja Dąbrowskiego, którego bezpardonowo uderzył korkami. Siły wyrównały się, gdy sędzia ponownie wyciągnął czerwony kartonik, który wyciągnął w kierunku Pirulo.