Fortuna Puchar Polski: Chojniczanka wywalczyła sobie awans w dogrywce

Puchar Polski

Piłka, Puchar Polski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W spotkaniu 1/16 finału Fortuna Puchar Polski 2020/21, Chojniczanka wygrała na wyjeździe z Garbarnią (3:1). Zwycięzca tego pojedynku został wyłoniony dopiero po rozegraniu dogrywki.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Obie drużyny miał swoje okazje na zdobycie bramki, ale brakowało dokładności. Niecelne uderzenia oddali Jakub Bąk, Artur Plątkowski oraz Błażej Radwanek. Najlepszą sytuacje na wyjście na prowadzenie mieli goście, sędzia Jacek Lis podyktował rzut karny po faulu na Szymonie Skrzypczaku, a do jedenastki podszedł Robert Ziętarski. Nie udało mu się pokonać Doriana Frątczaka. Bramkarz Garbarni zachował spokój i nie dał się pokonać z 11. metra. Początek drugiej połowy nie obfitował w dużą liczbę sytuacji podbramkowych. W 68. minucie świetną szansę mieli gospodarze. Błażej Radwanek dograł do Kamila Kuczaka, ale 24-latek nieznacznie się pomylił. W 85. minucie doczekaliśmy się pierwszej bramki w tym meczu. Szymon Skrzypczak dał prowadzenie Chojniczance pewnym uderzeniem. Tylko trzy minuty trzeba było czekać na odpowiedź Garbarni! Piłkarze postanowili wynagrodzić kibicom słabe widowisko w większej części tego meczu i rozstrzelali się w końcówce. Bramkę na remis zdobył Kamil Kuczak. Pod koniec regulaminowego czasu gry niezwykle nieodpowiedzialnie zachował się defensor Garbarni, Donatas Nakrosius. Litwin  w krótkim czasie, bo w zaledwie 8 minut, otrzymał dwa żółte kartoniki i musiał pożegnać się z boiskiem.

W dogrywce, tak jak można było się spodziewać, to Chojniczanka była stroną przeważającą. Garbarnia przez długi czas odbierała ataki gości, lecz skapitulowała w drugiej połowie dogrywki. Najpierw bramkę zdobył Tomasz Mikołajaczak w 107. minucie, a chwilę później samobójcze trafienie zaliczył Rafał Górecki. Obie drużyny wyglądały na bardzo zmęczone, a gospodarzom zadanie utrudniła gra w osłabieniu. W 115. minucie z boiska wyrzucony został Paweł Czajkowski. Defensor Chojniczanki dopuścił się dwóch nieprzepisowych zagrań w krótkim odstępie czasu, co przełożyło się na otrzymanie dwóch żółtych kartek.