Nocoń: Nasi charakterni piłkarze dadzą z siebie wszystko

Chojniczanka

facebook.com/MksMiedzLegnica

Chojniczanka to jedyny zespół z II ligi, który dotarł do 1/8 Pucharu Polski. W czwartek czeka ich trudne starcie z Zagłębiem Lubin.

Przez panujące warunki atmosferyczne mecz zostanie rozegrany na Dolnym Śląsku, a nie jak pierwotnie planowano – w Chojnicach.

– Szkoda, że nie zagramy u siebie, bo wtedy nasze szanse na wyeliminowanie lubinian i znalezienie się w ćwierćfinale byłyby z pewnością większe, ale i tak faworytem tego meczu byliby rywale. Zagłębie to przecież czołowa drużyna ekstraklasy, dlatego tym bardziej na ich tle planujemy zaprezentować się z jak najlepszej strony – komentuje szkoleniowiec Chojniczanki Adam Nocoń w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Wśród 16 ekip jesteśmy jedynym reprezentantem drugiej ligi. Moim zdaniem i tak zaszliśmy w Pucharze Polski dość daleko, ale nie chcemy na tym poprzestać. Te rozgrywki dlatego są tak ekscytujące, bo rządzą się swoimi prawami i nie brakuje w nich niespodzianek. We wtorek sprawiła taką Puszcza, która wyeliminowała Lechię Gdańsk, a my chcemy pójść w ślady drużyny z Niepołomic. Wierzę w ten zespół i wiem, że nasi charakterni zawodnicy dadzą z siebie wszystko – dodał.

50-letni trener odniósł się także do przygotowań zespołu.

– Dla nas termin pucharowego spotkania jest trochę niefortunny, bo nie mieliśmy jeszcze okazji ćwiczyć na naturalnej murawie, a nasze przygotowania zostały zaburzone przez zimową aurę. W poniedziałek pojechaliśmy do Tucholi, ale zajęcia znacznie utrudniły intensywne opady śniegu. Z kolei we wtorek nie było nadającego się do treningu boiska i musieliśmy ćwiczyć w hali – tłumaczył.

We wcześniejszych meczach PP Chojniczanka wyeliminowała dwóch drugoligowców. Pokonała u siebie 1:0 Olimpię Elbląg, oraz w Krakowie po dogrywce 3:1 Garbarnię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *