Fortuna I Liga: ŁKS gromi Odrę

W meczu 1. kolejki Fortuna I Ligi Odra Opole przegrała z ŁKS-em Łódź 0:4.

Po ledwo miesięcznej przerwie ruszył nowy sezon Fortuna I Ligi. W opolu miejscowa Odra podejmowała spadkowicza z Ekstraklasy, ŁKS Łódź.

Pierwsza groźna akcja w tym meczu miała miejsce w 7. minucie i od razu zakończyła się golem dla ŁKS-u. Michał Trąbka uderzył sprzed pola karnego, futbolówka odbiła się od Piotra Żemły, zmyliła Mateusza Kuchtę i wpadła do bramki Odry. Chwilę później prowadzenie gości mógł podwyższyć Antonio Domínguez, lecz strzelił w poprzeczkę. W 20. minucie po raz pierwszy akcję przeprowadziła Odra, optymistycznie z dystansu kopnął Piotr Żemło jednak mocno przestrzelił. W końcówce pierwszej połowy podopieczni Wojciecha Stawowego zdobyli drugą bramkę. Domínguez dośrodkował z rzutu rożnego, w szesnastce główkował Samu Corral, piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Do przerwy Łodzianie prowadzili w Opolu 2:0.

Odra od początku drugiej połowy rzuciła się do ataku, aby zdobyć gola kontaktowego, szansę na to miał Dawid Czapliński, który główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale dobrze interweniował Arkadiusz Malarz. Chwilę później goście mogli podwyższyć swoje prowadzenie, lecz po uderzeniu Łukasza Sekulskiego dobrze zachował się Tobiasz Weinzettel. W 70. minucie już jednak nic nie urtowało gospodarzy, Domínguez podał do Pirulo, ten wyszedł sam na sam z golikperem Odry i umieścił piłkę pod jego nogą. Podopieczni Wojciecha Stawowego w doliczonym czasie gry dobili rywali. Adrian Klimczak podał w szesnastkę do Sekulskiego, ten przyjął piłkę, strzelił i pokonał bezradnego Weinzettela.

Mecz przez 90 minut był jednostronny, pełną kontrolę nad nim miał ŁKS i jeśli podopieczni Wojciecha Stawowego będą utrzymwać formę przez cały sezon, to będą jednym z kandydatów do awansu. Odrę natomiast czeka trudna walka o utrzymanie.