Fortuna 1 Liga: Zmiana dyrektora w Akademii Miedzi Legnica

miedzlegnica.eu

W piątek 22 stycznia Wojciech Robaszek zakończył pracę na stanowisku dyrektora Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica – umowa z klubem została rozwiązana za porozumieniem stron. Jego obowiązki będzie od teraz pełnić legniczanin Tomasz Syska, wychowanek i były piłkarz Miedzi, a ostatnio koordynator i trener w Centralnej Lidze Juniorów U-15.

Wojciech Robaszek w roli dyrektora Akademii Piłkarskiej Miedzi pracował od 1 sierpnia 2018 roku. Do 12 października 2020 r. łączył też obowiązki dyrektora z pracą trenera w 3-ligowej Miedzi II Legnica. W piątek 22 stycznia dyrektor Robaszek zakończył pracę w Akademii Miedzi – jego umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Dziękujemy za dwa i pół roku owocnej pracy na rzecz rozwoju Akademii Piłkarskiej Miedzi i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Obowiązki dyrektora Akademii Piłkarskiej Miedzi przejmie teraz legniczanin, wychowanek i były piłkarz Miedzi oraz juniorskich reprezentacji Polski Tomasz Syska, który ostatnio pracował w naszej akademii jako koordynator szkolenia w przestrzeni U11-U15 oraz trener w Centralnej Lidze Juniorów U-15. Tomasz Syska ze świetnymi wynikami przeszedł drogę rozwoju zawodowego w Akademii Piłkarskiej Miedzi, na dodatek doskonale zna realia lokalnego środowiska w piłce młodzieżowej. Jest także zaangażowany w działanie klubowej bursy dla młodzieży i koordynuje współpracę pomiędzy Akademią a Szkołą Mistrzostwa Sportowego Miedzi. Posiada licencję trenerską UEFA A i jest absolwentem studiów o kierunku: pedagogika opiekuńczo-prewencyjna.

źródło: Informacja Prasowa, miedzlegnica.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *