Fortuna 1. Liga: Zestaw arbitrów na zakończenie rundy jesiennej

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W najbliższą sobotą dojdzie do rozstrzygnięć w rundzie jesiennej Fortuna 1. Liga 2020/21. Z powodów epidemiologicznych nie udało się w stu procentach zrealizować pierwotnie ustalonego terminarza. We wspomnianym dniu odbędą się dwa pojedynki, w ramach 16. oraz 17. kolejki gier. Polski Związek Piłki Nożnej przed każdą serią spotkań musi wydelegować arbitrów, których zadaniem będzie wydawanie sprawiedliwych orzeczeń na boisku.

W pierwszej sobotniej rywalizacji Łódzki Klub Sportowy podejmie GKS Tychy. “Na papierze” wyraźnym faworytem wydają się być podopieczni Wojciecha Stawowego, ale rozgrywki na poziomie pierwszej ligi przyzwyczaiły Nas do licznych niespodzianek. W przypadku wygranej umocniliby się na pozycji wicelidera w tabeli. Z kolei, zespół ze Śląska, wygrywając wzmiankowaną batalię, mógłby wskoczyć  na czwartą pozycję w zestawieniu, strącając z niej Radomiaka Radom (30 oczek). W roli sędziego głównego nadchodzącego widowiska zobaczymy Pana Kornela Paszkiewicza.

Kibice z Łodzi w sobotę ujrzą w akcji również ekipę Widzewa. Beniaminek obecnej kampanii spróbuje na swoim obiekcie ograć Koronę Kielce. Obie drużyny mają bardzo spore doświadczenie z rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. W tym momencie, Kielczanie posiadają dwa punkty przewagi nad wyżej wspomnianym Widzewem (21;19 pkt). Każdej ze stron powinno zależeć na zgarnięciu pełnej puli, ponieważ dystans do stref barażowych nie jest wielki. Odpowiedzialność za rzetelne wykonywanie swoich obowiązków na płycie murawy przypadnie Panu Piotrowi Lasykowi.

Źródło informacji: oficjalny serwis internetowy Polskiego Związku Piłki Nożnej, własne.

 


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *