Fortuna 1. Liga: Widzew Łódź pożegnał się z doświadczonym skrzydłowym

Widzew Łódź Stadion / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Zima to czas, w którym wiele się dzieje w personaliach klubów. Organy zarządzające próbują wzmacniać swoje kadry, ale też niekiedy muszą żegnać się z tymi, którzy nie zdobyli ich zaufania. Taki obraz oglądamy również na zapleczu PKO BP Ekstraklasy. Na oficjalnej stronie internetowej Widzewa Łódź poinformowano o zakończeniu współpracy z Henrikiem Ojamą.

Doświadczony pomocnik w obecnej kampanii Fortuna 1. Liga otrzymał szansę gry w dziecięciu pojedynkach. Nie zdołał jednak zanotować żadnych “liczb”, co oznacza, że nie zdobył ani jednego gola, ani też nie zaliczył asysty. Dużo lepsze statystyki przyniosła aktualna edycja Pucharu Polski, w której strzelił bramkę. Pokonał bramkarza Unii Skierniewice, a beniaminek wygrał wspomniane starcie 4:0. Wielu obserwatorów liczyło na to, że Estończyk w barwach łódzkiego teamu powróci do swojej najlepszej formy. Polscy kibice mogą pamiętać jego wyczyny w Legii Warszawa oraz Miedzi Legnica. W składzie popularnych “Wojskowych” zdobył Mistrzostwo Polski 2013/14. Ówczesny szkoleniowiec drużyny, Henning Berg bardzo ufał umiejętnościom piłkarskim 29-latka.

Henrika Ojamę można z całą pewnością określić jako “obieżyświata”, ponieważ swoich sił próbował w wielu krajach. Swój kunszt sportowy prezentował między innymi w szkockiej Ekstraklasie, gdzie bronił barw Dundee FC i Motherwell FC. Wszyscy jesteśmy ciekawi, jak potoczy się dalsza kariera skrzydłowego.

“Widzewiacy” rundę wiosenną rozpoczną od domowej potyczki z Radomiakiem Radom. Zapowiada się na zaciętą rywalizację, bo ten chce znów zawalczyć o bezpośredni awans do polskiej elity.

Źródło: oficjalna strona internetowa Widzewa Łódź, portal Transfermarkt, własne.

1 thought on “Fortuna 1. Liga: Widzew Łódź pożegnał się z doświadczonym skrzydłowym

  1. nie rozumiem jak do 2 ligi mogą awansować wszyscy czterej mistrzowie grup 3 ligi a z 2 ligi spadają tylko trzy drużyny. O co chodzi??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *