Fortuna 1. Liga: Trzy punkty zostają w Niepołomicach, Chojnice nadal na dnie

W inauguracyjnym spotkaniu 23. kolejki Fortuny 1. Ligi Puszcza Niepołomice  pokonała ostatnią w tabeli – Chojniczankę Chojnice (1:0).

Z powodu przerwy spowodowanej koronawirusem, pierwszoligowi piłkarze czekali aż 87 dni aż ruszą rozgrywki. W pierwszym meczu drużyna Tomasza Tułacza podjęła zamykającą tabelę Chojniczankę Chojnice. W 24. minucie piłka znalazła się w siatce gospodarzy, ale arbiter dopatrzył się przewinienia i gola nie uznał. Prowadzenie Puszcza mogła objąć w 41. minucie, ale Radosław Janukiewicz popisał się znakomitym refleksem. Niepołomiczanie zdominowali rywala i nie pozwalała im się rozpędzić.

Druga część spotkania była znacznie wyrównana. W 68. minucie z lewej strony piłkę w pole karne dograł Bartłomiej Eizenchart, a tam w sporym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Jewhen Radionow i z bliska pokonał golkipera. W ostatnich minutach gospodarze bronili prowadzenia. Dzięki zwycięstwu drużyna z Małopolski awansowała na jedenastą lokatę. Już w piątek Puszcza zmierzy się ze Stalą w Mielcu (godz. 17:40).