Filip Marchwiński na celowniku europejskich gigantów

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Filip Marchwiński od kilku tygodni wzbudza zainteresowanie wśród europejskich gigantów. O możliwej przyszłości 18-latka wypowiedział się Tomasz Suwary, agent piłkarza, w wywiadzie dla TVP Sport.

Filip Marchwiński przez wielu ekspertów uznawany jest za jeden z największych talentów polskiej piłki. Kilka tygodni temu, 18-letni pomocnik Lecha Poznań został umieszczony na liście „60” najbardziej perspektywicznych zawodników, przygotowanej przez angielski „The Guardian”. Młodego pomocnika wyróżnił także Daniel Adani. Były piłkarz, a obecnie dziennikarz włoskiego „Sky Sport”, umieścił go na liście 10 największych młodych talentów

Od kilu dobrych tygodni, dziennikarze sportowi spekulują o możliwej przyszłości Marchwińskiego. W gronie klubów zainteresowanych pomocnikiem Kolejorza wymienia się europejskie potęgi, na czele z BVB i Liverpoolem. Głos w sprawie o możliwej przyszłości 18-latka zabrał Tomasz Suwary, agent piłkarza, w wywiadzie dla TVP Sport.

Marchwiński to piłkarz, którym zainteresowane jest osiem, dziesięć największych klubów. Ale potrzebuje czasu na zmianę otoczenia. To nie tylko kwestia nauki języka. Bardzo ważne jest wejście na poziom sportowy, który po transferze umożliwi walkę o miejsce w składzie. Sebastian Walukiewicz czekał i zrobiliśmy w ten sposób bezpieczny krok. Istotne jest także przygotowanie mentalne. Nie da się wskazać, jak długo to potrwa. To zależy choćby od szybkości rozwoju, ale staramy się to dokładnie monitorować – powiedział.

Filip Marchwiński jest wychowankiem Lecha Poznań. W barwach Kolejorza wystąpił łącznie w 25 spotkaniach. W tym czasie zdobył pięć bramek i zanotował jedną asystę. Na boisku spędził 825 minut. Branżowy portal transfermarkt.pl wycenia jego wartość na 2,30 mln euro.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *