
Fortuna 1. liga: Stal Rzeszów przegrywa z Wisłą Kraków. Trzy punkty jadą do Krakowa
Stal Rzeszów przegrała na własnym stadionie z Wisłą Kraków 1:2.
- Najważniejsze będzie nasze nastawienie. Chodzi o to, żebyśmy byli odważni, pewni siebie w tym, co będziemy robić. Nie ma od tego odwrotu. Chcemy grać swoją piłkę cały czas. Przekazujemy zawodnikom pewność siebie, bo taka jest nasza rola, żeby to robić - przekazał na przedmeczowej konferencji prasowej trener Albert Rudé.
Oficjalny debiut szkoleniowca z Hiszpanii nie rozpoczął się dla niego szczęśliwie. W 28. minucie prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Adrian Bukowski. Biała Gwiazda doprowadziła do wyrównania tuż przed przerwą. Do siatki trafił niezawodny Rodado.
1:1 do przerwy w meczu Stal Rzeszów - Wisła Kraków
@_1liga_
Polsat Sport pic.twitter.com/y3YJkbR7Ra
— Polsat Sport (@polsatsport) February 18, 2024
W 92. minucie Duma Rzeszowa miała do wykorzystania piłkę meczową. Jednak z 11. metrów pomylił się Krzysztof Danielewicz. Futbolówka po jego uderzeniu przeleciała obok słupka. Trzy minuty później decydujący cios zadali Krakowianie, a konkretnie Eneko Satrústegui.
Po 20. kolejkach Wisła zajmuję 4. miejsce z dorobkiem 34. punktów. Natomiast Stal znajduje się 12. pozycji i ma na swoim koncie 23. oczka.
18.02.2024, 20. kolejka Fortuna 1. ligi, Stadion Miejski (Rzeszów)
Stal Rzeszów - Wisła Kraków 1:2 (1:1)
Bramki: 28. Bukowski – 43. Rodado, 90+5. Satrustegul
Stal Rzeszów: Bieszczad – Warczak, Kościelny, Góra, Simcak – Łysiak, Thill, Bukowski, Kłos, Salamon – Prokić.
Wisła Kraków: Raton – Jaroch, Uryga, Colley, Krzyżanowski – Duda, Carbo – Villar, Goku, Alfaro – Rodado.
Żółte kartki: 67. Thill (STL) – 90+2. Colley (WIS)
Sędzia główny: Daniel Stefański (Bydgoszcz)
90+5' |
Gol dla Wisły.
________________#STAWIS:
FIBRAIN Polska
@miasto_rzeszow
GC Energy pic.twitter.com/XtQlSbQ1xT
— Stal Rzeszów (@StalRzeszow) February 18, 2024
-
EkstraklasaOficjalnie: Korekta w sztabie Lecha Poznań
Kamil Gieroba / 31 maja 2025, 21:12
-
News dniaTrent Alexander-Arnold oficjalnie w Realu Madryt!
Wiktor Palmowski / 30 maja 2025, 17:30
-
PolecaneDi Maria z sentymentalnym powrotem. To dla niego ostatni klub?
Kamil Gieroba / 30 maja 2025, 9:49
-
BundesligaOficjalnie: Tah w Bayernie Monachium
Kamil Gieroba / 29 maja 2025, 21:36
-
EkstraklasaOficjalnie: Pierwszy letni transfer Jagiellonii Białystok
Kamil Gieroba / 27 maja 2025, 21:21
-
AktualnościOficjalnie: Powołania Probierza na czerwcowe mecze kadry!
Wiktor Palmowski / 27 maja 2025, 19:07