Fortuna 1. Liga: Pracowity obóz przygotowawczy u Arki Gdynia

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Nadchodząca zima będzie okresem mocno pracowitym dla ekip, które na co dzień rywalizują na zapleczu PKO BP Ekstraklasy. Codziennie dowiadujemy się z oficjalnych źródeł o harmonogramach przygotowań poszczególnych drużyn. Dzisiaj zarys swojego obozu przygotowawczego przedstawiła Arka Gdynia. Według udostępnionych materiałów  medialnych wystartuje on 11 stycznia 2021 roku.

Podopieczni Ireneusza Mamrota są jednym z najpoważniejszych pretendentów do wywalczenia awansu do polskiej Ekstraklasy. Kibiców z Gdyni bardzo by ucieszył błyskawiczny powrót do najwyższej klasy. W poprzednim sezonie, zajęli oni 14., wówczas spadkowe, miejsce w ligowej tabeli. Popularnych “Arkowców” prowadziło w ubiegłej kampanii aż trzech szkoleniowców. Zmagania rozpoczął Jacek Zieliński, po jego zwolnieniu pracę w tym klubie podjął Aleksandar Rogić, a rozgrywki zakończył wspomniany wyżej Ireneusz Mamrot. Po 17. kolejkach obecnych rozgrywek, zajmują oni piątą lokatę, mając jedynie trzy oczka straty do wicelidera – Łódzkiego Klubu Sportowego (32 pkt).

W celu jak najlepszego przygotowania się do wiosennego maratonu na poziomie Fortuna 1. Liga, ekipa z Pomorza rozegra pięć sparingów. Przed rozpoczęciem treningów, wszyscy członkowie działu sportowego przejdą testy. Sztab szkoleniowy Gdynian otrzyma zapewne spory materiał do analiz, ponieważ jednym z przeciwników będzie Pogoń Szczecin, zespół z czołówki Ekstraklasy. Trzy kolejne gry sparingowe to starcia z drużynami z drugiej ligi, a mianowicie z: Bytovią Bytów, Chojniczanką Chojnice oraz Olimpią Elbląg. Zestaw sparingpartnerów “zamknie” Radunia Stężyca, obecny lider trzecioligowej stawki, w grupie “II”. Ostatni pojedynek w tym segmencie zaplanowano na 2o lutego 2021 roku.

Pierwszym przeciwnikiem Arki, po powrocie z przerwy zimowej, będzie GKS Jastrzębie. W 18. serii gier wystąpi ona w roli gospodarza. Warto odnotować również, że “Arkowców” czeka jeszcze pucharowa batalia z Górnikiem Łęczna. Szczegóły tego wydarzenia są jeszcze ciągle ustalane.

Źródło informacji: oficjalny serwis internetowy Arki Gdynia, własne.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.