Fortuna 1 Liga: Polonia Warszawa w końcu zwycięska, kryzys Arki Gdynia

pilkarskiswiat.com

Polonia Warszawa odniosła premierową wygraną w Fortuna 1 Lidze. Czarne Koszule pokonały na wyjeździe Arkę Gdynia (3:2) w ramach trzeciej kolejki.

Gdynianie rozpoczęli rozgrywki od dwóch remisów, a beniaminek z Warszawy doznał dwóch porażek, choć ostatnia z Wisłą Kraków (2:3) wywołała oburzenie, po tym jak sędzia nie uznał bramki Czarnych Koszul w ostatnich sekundach. Arkę w ostatnich miesiącach trapią pozasportowe aspekty.

W praktyce wszystkie działania związane z bojkotem nie uderzają we mnie, tylko w klub. To Arka traci. To rozwój Arki został wstrzymany. Wierzę, że z każdym dniem coraz większa grupa kibiców będzie zdawała sobie z tego sprawę. Czytam też, że na pierwszym meczu w Gdyni było 400 widzów. A prawda jest taka, że osób, które posiadały karnet lub bilet na mecz z Niecieczą, było 1379, z czego na trybunach pojawiło się ponad 900 – mówił prezes Michał Kołakowski w “Przeglądzie Sportowym”.

Już w czwartej minucie goście mogli objąć prowadzenie za sprawą Wojciecha Fadeckiego, ale pomocnik obił z rzutu wolnego poprzeczkę. Fadecki w 25. minucie tym razem nie pomylił się i trafił do siatki, a piłka wpadła po lekkim rykoszecie. Trzy minuty potrzebowali gospodarze, by skutecznie odpowiedzieć. Karol Czubak wykazał się czujnością, po tym jak obrońcy rywali z bramkarzem nie potrafili wybić futbolówki. W pierwszej minucie dodatkowego czasu gry, Michał Bajdur wyprowadził Czarne Koszule na kolejne prowadzenie.

W drugiej połowie Arka mocniej naciskała rywali, którzy jednak umiejętnie zażegnali kolejne ataki. W 75. minucie Mateusz Michalski zacentrował ze stałego fragmentu gry idealnie na głowę Michała Kołodziejskiego. Żółto-niebieskich stać było jeszcze na trafienie w 85. minucie, jednak to już nie przeszkodziło, żeby Polonia świętowała pierwsze zwycięstwo w sezonie. Przed zespołem Rafała Smalca czwartkowe starcie w Fortuna Pucharze Polski przeciwko Siarce Tarnobrzeg.