Fortuna 1 Liga: ŁKS z zakazem rejestrowania nowych zawodników

Radosław Jóźwiak/Cyfrasport/ŁKS Łódź

FIFA nałożyła zakaz rejestrowania nowych zawodników przez ŁKS Łódź. Ma to związek z nie uregulowanie zaległości wobec byłych graczy informuje „TVP Sport”.

ŁKS Łódź już od dawna boryka się z problemami finansowymi. Rozrzutność klubu doprowadziła do bezmyślnego wpadnięcia w kłopoty finansowe. Łodzianie wydawali najwięcej na pensje w Fortuna 1 Lidze. Tematem numer jeden wśród zawodników przebywających w szatni były zaległe wypłaty, a pytanie „zapłacono ci?” było najczęściej zadawane.

ŁKS jest liderem w Fortuna 1 Lidze, w 18 spotkaniach uzbierał 37 punktów. Drużyna prowadzona przez Kazimierza Moskala jest na dobrej drodze, aby wrócić do upragnionej Ekstraklasy. Ich forma boiskowa jest świetna, niestety nie można tego samo powiedzieć o sytuacji pozaboiskowej. Klub w dalszym ciągu nie uregulował zaległości finansowych wobec byłych piłkarzy. Ociąganie się łódzkiego klubu sprawiło, że byli zawodnicy skierowali sprawę do FIFA, a organizacja nałożyła zakaz rejestrowania nowych zawodników.

„TVP Sport” informuje, że Samuel Corrala i Antonio Dominguez wytoczyli klubowi proces sądowy wobec nieuzasadnionego niespłacenia zaległości. FIFA dała ŁKS-owi Łódź 45 dni na uregulowanie zobowiązań wobec ostatniego wspomnianego zawodnika. Czas na wywiązanie się ze spłacenia zobowiązań minął, władze łódzkiego klubu wciąż mają zaległości. Brak dotrzymania terminu oznacza, że ŁKS nie może obecnie rejestrować nowych zawodników.

 

Źródło: TVP Sport


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x