Fortuna 1 Liga: Korona Kielce przerywa serię, GKS Tychy pokonany

W sobotnim meczu w ramach siódmej kolejki Fortuna 1 Ligi, GKS Tychy na własnym obiekcie ulegli z Koroną Kielce (0:1).

Już miesiąc piłkarze Macieja Bartoszka czekają na odniesienia zwycięstwa. Problemem nie jest brak stwarzanych sytuacji, ale skuteczność, która od dłuższego czasu szwankuje. – Na tym etapie budowy drużyny błędy będą się zdarzały, zresztą nie ma drużyny, która ich nie popełnia. Kwestią jest to, żeby je wyeliminować, bo nie punktujemy tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Jeśli teraz będą jakieś nerwowe ruchy to nic dobrego z tego nie wyniknie – uspokajał szkoleniowiec “złocisto-krwistych”.

Już w ósmej minucie Jacek Podgórski pociągnął akcję prawą stroną i zdecydował się zacentrować w pole karne, a tam Emile Thiakane wykazał się skutecznością, o której tak wiele mówiło się w Kielcach. Goście nie cofnęli się i szukali następnych goli. Tyszanie zawodzili dziś, którzy nie potrafili stworzyć dogodnej okazji. W 62. minucie Szymon Lewicki, który zastąpił po przerwie Sebastiana Stebleckiego wymanewrował defensorów “złocisto-krwistych” i piłka minęła blisko prawego słupka. Cztery minuty później za faul na Emile Thiakane wyrzucony z boiska został Łukasz Sołowiej. Gospodarze walczyli ambitnie, ale ostatecznie musieli uznać wyższość spadkowicz z PKO Ekstraklasy.

03.10.2020, 7. kolejka Fortuna 1 Ligi Stadion Miejski,

GKS Tychy – Korona Kielce 0:1 (0:1)

Emile Thiakane 8′

Tychy: Konrad Jałocha – Bartosz Szeliga (Dominik Połap 72′), Nemanja Nedić, Łukasz Sołowiej, Krzysztof Wołkowicz – Bartosz Biel (Kacper Piątek 70′), Oskar Paprzycki (Jakub Piątek 46′), Jan Biegański (Kamil Szymura 70′), Sebastian Steblecki (Szymon Lewicki 46′) – Łukasz Grzeszczyk – Łukasz Moneta

Korona: Marek Kozioł – Jacek Podgórski, Przemysław Szarek, Themistoklis Tzimopoulos, Remigiusz Szywacz (Kornel Kordas 86′) – Jacek Kiełb, Iwo Kaczmarski (Rafał Grzelak 71′), Marcel Gąsior, Zvonimir Petrović (Wiktor Długosz 67′), Paweł Łysiak (Maciej Firlej 86′) – Emile Thiakane

Żółte karki: Themistoklis Tzimopoulos

Czerwona kartka: Łukasz Sołowiej 66′

Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin)