Fortuna 1 Liga: Dwa pozytywne przypadki Covid-19 w ŁKS-ie


Cała drużyny ŁKS-u Łódź został objęta kwarantanną już ponad tydzień temu. Po ponownych badaniach u dwóch piłkarzy wykryto koronawirusa.

To już trzecia grupa ełkaesiaków, która przeszła badania na obecność koronawirusa. Już poprzednie wyniki były pozytywne u dwójki zawodników, a teraz do tej grupy dołączyła kolejna dwójka.

Klub z Fortuna 1 Ligi wydał następujący komunikat:

“W ubiegłą sobotę poddano badaniu najliczniejszą grupę, bo ta składała się z zawodników oraz szkoleniowców przebywających od tygodnia na kwarantannie, ale nie wykazujących dotąd niepokojących objawów.

Te ostatnie wykonane w sobotę testy wskazały wynik pozytywny u dwóch kolejnych piłkarzy, więc w naszym zespole jest dziś w sumie sześciu zarażonych koronawirusem zawodników. Wspomniani piłkarze czują się dobrze i przebywają w tzw. izolacji domowej.

W przypadku sześciu innych osób wykonane w weekend testy nie wskazały jednoznacznego wyniku i trzeba je będzie powtórzyć w poniedziałek.

– Wynik nierozstrzygnięty oznacza, że nie możemy jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, czy osoba jest zakażona. W tym przypadku albo doszło do kontaminacji próbki, albo został wykryty gen wirusa, lecz na razie w niskim stężeniu. Dziać się tak może wtedy, gdy test wykonany jest za wcześnie – wyjaśnia dr Rafał Długozima, lekarz ŁKS-u.

Pozostali piłkarze (czyli wszyscy ci, w przypadku których badanie jednoznacznie wskazało wynik negatywny na obecność wirusa) w najbliższy poniedziałek po kilkudniowej przerwie wrócą do zajęć treningowych.

Treningi będą się odbywać w reżimie sanitarnym i z zachowaniem wszelkich obowiązujących środków bezpieczeństwa. Klub, pragnąc zminimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem, wprowadził w trosce o zdrowie piłkarzy dodatkowe zasady funkcjonowania pierwszej drużyny w okresie pandemii, z którymi zawodnicy zostali już zaznajomieni”.

źródło: lkslodz.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.