Fortuna 1. Liga: Bruk-Bet Termalica Nieciecza rozstał się z doświadczonym piłkarzem

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Zmiany w kadrze personalnej zespołu Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. Oficjalna strona klubu zakomunikowała o rozstaniu z Florinem Purece, jednym z najbardziej doświadczonych piłkarzy w zestawieniu. Obu stronom nie udało się wypracować stosownego porozumienia w sprawie zawarcia nowej umowy.

Rumuński pomocnik reprezentował barwy popularnych “Słoników” od 24. stycznia 2018 roku. Z tym klubem w sezonie 2017/18 spadł z Ekstraklasy do I Ligi. Przez półtora roku dla wyżej wspomnianego teamu rozegrał 67. meczów o stawkę, dziesięciokrotnie pokonując bramkarzy rywala. W poprzedniej kampanii na zapleczu PKO BP Ekstraklasy, Rumun był jednym z fundamentów ekipy, walczącej o promocję na wyższy szczebel rozgrywkowy. Przypominamy, że klub z Małopolski przegrał pierwsze starcie barażowe z Wartą Poznań. Jego bilans spotkań zamknął się na liczbie 31.

Przed przygodą w Niecieczy, Purece prezentował swój talent piłkarski między innymi w Viitorul Constanţa. Ta część kariery przyniosła 28 – latkowi Mistrzostwo Rumunii 2016/17. Ponadto zawodnika mogliśmy jeszcze oglądać w Izraelu, gdzie występował dla Hapoel Raanana. W tym klubie jednak nie potrafił przekonać do siebie sztabu trenerskiego, który dał mu szansę jedynie w sześciu grach o punkty. Między innymi z tego powodu nie zdołał osiągnąć wymiernych statystyk strzeleckich.

Źródło: oficjalna strona Bruk – Bet Termalica Nieciecza, portal Transfermarkt, własne


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *