Fornalik: W środę inaczej będzie zestawiony skład

Lecha Gdańsk pewnie pokonała Piasta Gliwice w spotkaniu o Superpuchar Polski (3:1). “Biało-zieloni” zdobyli to trofeum po raz drugi w historii.

– Byliśmy bardzo konkretni. Myślę, że dużą część meczu kontrolowaliśmy przebieg tego spotkania. W drugiej połowie długimi fragmentami biegaliśmy bez piłki, ale to też było w jakiś sposób było to kontrolowane. Jestem zadowolony, bo nie jest łatwo wygrać na terenie mistrza Polski. Krótka radość i szykujemy się do kolejnego meczu i startu sezonu – powiedział Piotr Stokowiec, szkoleniowiec Lechii Gdańsk.

Natomiast Waldemar Fornalik miał pretensje do swoich podopiecznych o sposób stracenia bramek. – Na początku obu połów Lechia strzeliła gole. Nie można wygrać meczu, kiedy traci się bramki tak w prosty sposób. Również gra nie była tak płynna, jak do tego przyzwyczailiśmy – stwierdził. Przed Piastem Gliwice najważniejsze starcie, bo już w środę ekipa ze Śląsk podejmie BATE Borysów w rewanżowym meczu pierwszej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. – Nie mogliśmy nie myśleć o meczu środowym, dlatego nastąpiły zmiany w składzie. Martwią stracone bramki, natomiast na pewno będziemy inaczej będziemy funkcjonować w kolejnym meczu i inaczej będzie zestawiony skład – zakończył trener “Piastunek”.

źródło: piast-gliwice.eu / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *