Fornalik: Spodziewam się równie twardej rywalizacji

Waldemar Fornalik / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W sobotę Piast Gliwice poniósł porażkę w meczu o Superpuchar Polski z Lechią Gdańsk (1:3), ale usprawiedliwieniem mogą być zmiany jakich dokonał Waldemar Fornalik.

– To nie będzie tak, że będziemy grali jedną jedenastką, żelaznym składem. Będziemy musieli dokonywać zmian i roszad, więc pod tym względem ten mecz był dobrym materiałem. Jako drużyna przyzwyczailiśmy, że jesteśmy stabilni, byliśmy najlepszą defensywą w ekstraklasie i między innymi dlatego zdobyliśmy mistrzostwo, więc takie stracone bramki i to po błędach bolą – wytłumaczył szkoleniowiec mistrza Polski.

“Piastunki” muszą oswoić się z nową sytuację ponieważ ostatni raz gorycz porażki przełknęli w marcowym spotkaniu również przeciwko ekipie Piotra Stokowca. – Powiedziałem drużynie, że jest to dla nas niecodzienna sytuacja. Jeżeli nie przegrywasz od niemal czterech miesięcy, to jest to uczucie w pewien sposób zapomniane. Ta porażka pozwoli zawodnikom popatrzeć inaczej na pewne kwestie i w jakiś sposób zmierzyć się z tą sytuacją. Jak się wygrywa to jest pięknie. Natomiast do porażki trzeba umieć umiejętnie podejść i wyciągać wnioski – przyznał Fornalik.

Przed tygodniem arbiter pokazał siedem żółtych kartek, w tym w konsekwencji jeden czerwony kartonik. – Spodziewam się takiej samej gry, a może jeszcze twardszej. Myślę, że rozdrażniliśmy BATE. Ten mecz pokazał także na co stać obydwie drużyny. Taka bezpośrednia konfrontacja jest zupełnie czymś innym niż analiza materiałów zebrana z ich poprzednich meczów i odwrotnie. Taka rywalizacja daje najwięcej odpowiedzi na konkretne pytania – stwierdził.

– Sytuacja jest wyrównana, a szanse oceniam 50 na 50. Może minimalnym faworytem – ze względu na swoje pucharowe doświadczenie – jest BATE. Niejednokrotnie wychodzili z takich opresji i potrafili u siebie remisować, a na wyjeździe wygrywać – zakończył Waldemar Fornalik.

źródło: piast-gliwice.eu / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *