Fornalik: Podkreślenie i zaakcentowanie dwóch dobrych meczów

piast-gliwice.eu

– Jesteśmy zadowoleni z tych dwóch ostatnich meczów, bo brakowało nam punktów – oznajmił Waldemar Fornalik po zwycięstwie z Lechią Gdańsk (2:0).

W piątek piłkarze ze Śląska ograli w derbach Górnika Zabrze (2:1), zaś wczoraj pokazali charakter i zdominowali wyżej notowaną Lechię Gdańsk. – Trafiliśmy na dobrze dysponowanego przeciwnika, mającego wartościowych piłkarzy. Zdobyliśmy bramki – pierwszą bardzo szybko, potem drugą – które w pewnym sensie zdeterminowały naszą taktykę – przyznał szkoleniowiec. – W pierwszej połowie mogliśmy lepiej wyprowadzić nasze kontrataki, ale tak się nie stało. Momentami byliśmy zepchnięci przez Lechię do głębokiej defensywy, ale w poprzednich meczach często było tak, że to my prowadziliśmy grę, a to Lechia wygrywała mecz. Po części te role się odwróciły – dodał.

– Cały zespół harował od pierwszej do ostatniej minuty. Gdybyśmy przegrali lub zremisowali, to wymiar zwycięstwa w derbach byłby zniweczony i rozmieniony, a tak to jest to takie podkreślenie i zaakcentowanie dwóch dobrych meczów w naszym wykonaniu – ocenił Fornalik..

Cieszyć może zwłaszcza rosną dyspozycja Jakuba Świerczoka, który zdobył dwie bramki w ostatnich dniach. Graliśmy dobry mecz, poszliśmy wysoko pressingiem od pierwszej minuty, co się opłaciło, bo szybko strzeliliśmy gola. Zdobyliśmy trzy punkty, a to jest bardzo ważne, bo wcześniej graliśmy dobrze, ale tych punktów brakowało. Teraz już skupiamy się na kolejnym spotkaniu – kończy napastnik.

źródło: piast-gliwice.eu / własne