Fornalik: Do momentu zdobycia pierwszej bramki mieliśmy mecz pod kontrolą

Waldemar Fornalik

Waldemar Fornalik / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Piast Gliwice pozostaje na ostatnim miejscu, na domiar złego, to wciąż bez żadnego zwycięstwa. – Do momentu zdobycia pierwszej bramki myślę, że prowadziliśmy grę i mieliśmy ten mecz pod kontrolą – ocenił Waldemar Fornalik.

Trzeci zespół ubiegłego sezonu objął prowadzenie zaraz po przerwie. – Przy bardzo dobrze zorganizowanej defensywy Wisły Płock mieliśmy swoje okazje w pierwszej połowie. Natomiast w drugiej połowie po zdobytej bramce przytrafiło się nam kilka słabszych minut, w których straciliśmy gole po stałych fragmentach gry. Wiedzieliśmy, że Wisła Płock ma zawodników o bardzo dobrych warunkach fizycznych i nie potrafiliśmy się przed tym obronić. Po stracie bramek wkradła się nerwowość w nasze poczynania – przyznał trener.

– Nie kontrolowaliśmy już gry jak wcześniej i to Wisła Płock przejęła inicjatywę, ale my dążyliśmy do wyrównania i udało się nam to rzutem na taśmę. Nie mówię, że jest to punkt który cieszy, bo w takich meczach, w których bardzo chce się wygrać, nie powinno się tracić takich goli po stałych fragmentach gry. Można pogratulować drużynie determinacji i gry do końca. Udało się wyrwać przynajmniej ten jeden punkt – dodał.

Kilka słów po zakończeniu meczu powiedział Patryk Lipski, który czeka na odbicie od dna i złapania serii zwycięstw. – W 90. minucie cieszyliśmy się ze zdobycia bramki, ale z samego remisu nie jesteśmy zadowoleni, bo uważam, że z przebiegu spotkania byliśmy lepsi. W naszej sytuacji potrzebujemy trzech punktów. Ta sytuacja w tabeli nie jest dobra, ale wierzę w nasz zespół i w pracę, dzięki której się odbijemy się od ostatniego miejsca i złapiemy serię zwycięstw. W tym meczu trochę zabrakło do wygranej, może koncentracji przy stałych fragmentach, bo po nich straciliśmy dwie bramki – zaznaczył.

źródło: piast-gliwice.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.