Fornalik: Cracovia nie odpuszczała

Waldemar Fornalik

Waldemar Fornalik / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piast Gliwice wyraźnie ma patent u siebie na Cracovię. W piątek podopieczni Waldemara Fornalika wygrali 2:0. Dla Pasów był to jednocześnie dziewiąty kolejny pojedynek w Gliwicach bez wygranej.

Dzięki temu zwycięstwu Piast jest już piąty w tabeli PKO Ekstraklasy, ale musi czekać na wyniki pozostałych meczów z 22. kolejki.

Zdobyliśmy bardzo ważne kolejne trzy punkty, po meczu, który nie był dla nas łatwy. Cracovia to też zespół posiadający określony potencjał piłkarski. Liczba zdobytych punktów nie jest – moim zdaniem – adekwatna do tego, co ta drużyna prezentuje. Zaczęliśmy bramką. Ważne jest otworzenie wyniku, wtedy można się odpowiednio ustawić do gry. Mieliśmy sytuację na 2:0, czego nie wykorzystaliśmy. Cracovia nie odpuszczała, próbowała zdobyć bramkę, ale to my byliśmy skuteczniejsi. Drugi gol zamknął, moim zdaniem, wynik. Fajnie, że wygraliśmy przed przerwą w lidze. Zawodnicy odpoczną, zregenerują się, a potem przystąpimy do przygotowań do końcowej fazy rozgrywek – ocenił zwycięstwo nad Cracovią Waldemar Fornalik.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *