West Browmich Albion w jednym z poniedziałkowych spotkań 19.kolejki angielskiej ekstraklasy na własnym terenie wygrał 1:0 z Newcastle United. Ten pojedynek miał ogromne znaczenie w kontekście układu dolnej części tabeli ligowej.

Początek starcia nie napawał zbytnim entuzjazmem kibiców, którzy pofatygowali się na The Hafthorns, ponieważ obu ekipom nie paliło się do jakichkolwiek śmielszych ataków na bramkę. W 17.minucie boisko musiał opuścić Olsson, ponieważ ucierpiał w jednym z pojedynków o futbolówkę. Ten sam los spotkał parę minut później Anitę, który został poturbowany przez Anichebe.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, a dokumentem tej tezy była sytuacja z 55.minuty, kiedy to bramkarza mogli pokonać Dummett oraz Collocini, jednak ich uderzenia minimalnie mijały światło bramki. W 61. minucie przyjezdni stanęli przed kolejną szansą na prowadzenie, ale kopnięcie Mitrovicia z dogodnej pozycji zostało w odpowiednim momencie wyblokowane przez wracającego defensora. Na dwanaście minut przed końcem ekipa WBA strzeliła upragnionego gola, a jego zdobył Fletcher, finalizując wyborną centrę od Yacoba. Dla byłego zawodnika Manchesteru United było to premierowe trafienie w tym sezonie ligowym. Mimo słabego położenia gości w tabeli, to do podwyższenia ambitnie dążyli podopieczni Pulisa, lecz rezultatu tego meczu już nie zmienili.

Gospodarzy dzisiejszy wynik cieszy podwójnie, bo pozwolił im odskoczyć od niebezpiecznej strefy oraz przerwać niekorzystną serię (5 meczów bez zwycięstwa).

West Browmich Albion 1:0 Newcastle United

Strzelcy:

1:0 Fletcher (78′)

Sędzia główny: Marc Jones

Skład gospodarzy: Myhill – McAuley, J. Evans, J. Olsson (18. C. Gardner) – Dawson, Yacob, Fletcher (C), Brunt – J. Morrison (70. Berahino), Sessègnon – Anichebe (88. Lambert)

Skład gości: Darlow – Janmaat, Mbemba, Coloccini (C), P. Dummett – Colback (86. Thauvin), Anita (27. Tioté) – Moussa Sissoko, Ayoze Pérez (72. S. de Jong), Wijnaldum – A. Mitrović