FIFA WWC 2019: Holandia zagra w wielkim finale

Po ponad 120 minutach rywalizacji to Holenderki okazały się lepsze od Szwedek.

Netherlands, FIFA WWC 2019 / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Po ponad 120 minutach rywalizacji to Holenderki okazały się lepsze od Szwedek. O losach rywalizacji zdecydowała bramka Jackie Groenen i to aktualne mistrzynie Europy zagrają w wielkim finale mundialu z reprezentantkami USA.

Drugi półfinał Mistrzostw Świata kobiet zapowiadał się bardzo emocjonująco. Z jednej strony Holenderki, które wygrały wszystkie dotychczasowe mecze na tym turnieju. Z drugiej Szwedki, które w ćwierćfinale wyeliminowały jedne z faworytek do końcowego triumfu – Niemki. W regulaminowym czasie gry kibice zgromadzeni na trybunach w Lyonie nie zobaczyli jednak goli. Rozstrzygnięcie zapadło w dogrywce. Jedyną bramkę meczu zdobyła w 99 minucie Jackie Groenen. Holenderska zawodniczka zdecydowała się na strzał zza pola karnego. Szwedzka bramkarka nie zdołała jednak zatrzymać piłki zmierzającej w światło bramki i zrobiło się 1:0. Taki wynik oznacza, że niedzielnym finale zagrają reprezentacje USA i Holandii. O trzecie miejsce powalczą Szwedki i Angielki.

03.07.2019, 1/8 finału FIFA Women’s World Cup, Stadion Parc Olympique Lyonnais (Lyon)

Holandia – Szwecja 1:0 (0:0,0:0)

bramki: J. Groenen 99′